arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۶۹۵۶
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۲ - ۲۸ فروردين ۱۳۹۳

طرح ورزش صبحگاهی دانش آموزان با ضرب‌آهنگ زورخانه‌ای از مهر امسال

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مدیر کل تربیت بدنی آموزش و پرورش با اعلام بخشی از برنامه‌های آموزش و پرورش برای حوزه تربیت بدنی و ورزش دانش آموزان گفت:‌ قول می دهیم تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات بهتر ورزش دانش آموزان از مهر 93 به کار بگیریم.

حسین بابویی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به برنامه‌هایی که معاونت تربیت بدنی و سلامت برای دانش آموزان از مهر 93 در نظر گرفته گفت:‌ تمام طرح‌های ملی اعم از دومیدانی، بسکتبال، طناب‌زنی و پینگ پونگ به قوت خود باقی است و از مهر 93 به دنبال اجرای این طرح ها با کیفیت بالاتر هستیم‌.

وی درباره طرح شنا گفت:‌ طرح «سباح» که برای دانش آموزان سوم ابتدایی اجرا می شود با مشکل تامین اعتبار مواجه شده که در حال رفع آن هستیم البته بخشی از این مشکلات مربوط به اجرای این طرح در استخرهای خارج از آموزش و پرورش است چراکه با توجه به خصوصی بودن استخرها نیازمند بودجه و اعتبارات بیشتری است.

بابویی اضافه کرد:‌ هماهنگی‌های لازم با تمام استخرهای زیر نظر آموزش و پرورش صورت گرفته تا این طرح همچنان ادامه داشته باشد. در این میان بخشی که مربوط به استفاده از ظرفیت بخش خصوصی است نیز در دستورکار است و از مهر 92 نیز با دستور معاون سلامت و تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش ادامه تمام طرح های تحولی در حوزه تربیت بدنی و سلامت به استان ها ابلاغ شده و جلسات متعددی با مدیران کل تربیت بدنی آموزش و پرورش برگزار شده تا طرح ها به خوبی اجرا شود.

مدیر کل تربیت بدنی آموزش و پرورش درباره تکمیل استخرهای در حال احداث آموزش و پرورش نیز گفت:‌سال 92 از لحاظ بودجه ای سال ویژه ای بود و کمبودهایی از لحاظ اعتباری در همه بخش ها وجود داشت اما با توجه به وضعیت اعتباری آموزش و پرورش در سال جاری قطعا از مهر 93 شاهد اتفاقات خوب در حوزه ورزش خواهیم بود و نسبت به سال گذشته با تکمیل پروژه های نیمه تمام و تجهیزات قطعا افزایش سرانه ورزشی را خواهیم داشت.

وی با تاکید بر اینکه برای مهر 93 تمامی تمهیدات لازم جهت آمادگی برای اجرای بهتر برنامه های تربیت بدنی اتخاذ شده ابراز امیدواری کرد شرایط پیش رو شرایط بسیار مساعدی خواهد بود و این قول را می دهیم که حداکثر توان خود را برای بهبود برنامه های هدف گذاری شده به انجام برسانیم.

طرح ورزش صبحگاهی با ضرب آهنگ زورخانه ای از مهر امسال

بابویی با اشاره به تشکیل کمیسیون مشترک بین سازمان پژوهش، سازمان نوسازی مدارس و شورای عالی آموزش و پرورش از تدوین برنامه هایی برای درس تربیت بدنی خبر داد و گفت:‌ یکی از برنامه هایی که از سال قبل بر زمین مانده و به شدت به دنبال اجرای آن هستیم طرح ورزش صبحگاهی با ضرب آهنگ زورخانه ای هستیم و این طرح در دستور جدی معاونت تربیت بدنی قرار دارد.

مدیر کل تربیت بدنی آموزش و پرورش تاکید کرد:‌ شیوه نامه و بخشنامه طرح ورزش صبحگاهی با ضرب آهنگ زورخانه ای تابستان امسال به تمام استان ها ابلاغ می شود و با توجه به اینکه نمی توان یک برنامه واحد و مشترک را برای جنسیت دانش‌آموزان در همه استان‌ها و مقاطع درنظر گرفت مقرر شده به جای یک برنامه یکنواخت و یک مدل، از ایده و خلاقیت استان ها متناسب با شرایطشان بهره مند شده و برنامه ها به صورت استانی به اجرا دربیاید.

نظرات بینندگان