arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۷۲۴۴
تاریخ انتشار: ۰۴ : ۰۸ - ۳۰ فروردين ۱۳۹۳

55 روز تا جام جهانی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 
55 دیدار تاریخ رقابت‌های جام جهانی به وقت اضافه رسیده است .

 ایسنا ، جام جهانی 2014 برزیل 55 روز دیگر آغاز می‌شود و 32 تیم حاضر در این رقابت‌ها در هشت گروه چهار تیمی برابر هم به میدان می‌روند.

سایت فیفا تا آغاز برگزاری جام جهانی 2014 برزیل اقدام به روز شمار این رقابت‌ها کرده و هر روز به مناسبت تعداد روز باقی مانده یک واقعه مربوط به جام جهانی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

تاکنون 55 دیدار از بازی های جام جهانی به وقت اضافه کشیده شده است. در چهار فینال جام جهانی در سال های 1934، 1966، 1978 و 2010 قهرمان رقابت‌های جام جهانی در وقت‌های اضافه مشخص شده است.

بازی های ایتالیا تاکنون 11 بار در جام جهانی به وقت‌های اضافه کشیده شده است که این تیم موفق شده در 10 دیدار به برتری برسد. تنها دیداری که بازی ایتالیا به وقت‌های اضافه کشیده است و این تیم شکست خورده به سال 2002 بر‌می‌گردد که ایتالیا برابر کره‌جنوبی شکست خورد. در آن دیدار آهن یونگ هووان دروازه ایتالیا را باز کرد و باشگاه ایتالیایی پروجا نیز او را اخراج کرد.

آخرین باری که یک دیدار جام جهانی به وقت‌های اضافه کشیده شد به سال 2010 بر می‌گردد که اسپانیا موفق شد در فینال با گل آندرس اینیستا به برتری برسد و قهرمان جهان شود.
نظرات بینندگان