arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۷۳۱۳
تاریخ انتشار: ۱۲ : ۱۴ - ۳۰ فروردين ۱۳۹۳

لیبرمن: اشتون مسائل جهانی را نمی‌فهمد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر خارجه رژیم‌ صهیونیستی روز جمعه در واکنش به بیانیه اخیر «کاترین اشتون» در مورد شهرک‌سازی در اراضی اشغالی کرانه باختری، وی را به عدم درک مسائل جهانی متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، «آویگدور لیبرمن» وزیر خارجه رژیم‌صهیونیستی روز جمعه واکنش تندی به انتقادات اخیر «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به شهرک‌سازی‌های اسرائیل در اراضی اشغالی کرانه باختری، نشان داد.

خانم اشتون صبح دیروز با صدور بیانیه‌ای، از طرح‌های اسرائیل برای تخریب خانه‌های فلسطینی‌های ساکن در «منطقه C» کرانه باختری و همچنین مجوز وزارت جنگ رژیم‌صهیونیستی برای گسترش اراضی تحت اشغال شهرک‌نشیان در الخلیل، انتقاد کرده و گفت «با نگرانی» این تحولات را دنبال می‌کند.

لیبرمن بعد از انتشار این بیانیه، در صفحه فیس‌بوک خود به آن واکنش نشان داده و اشتون را به درک نکردن مسائل جهان متهم کرد. وی همچنین گفته است که در دوره‌ای که موضوعات مهمتری چون اوکراین، سوریه و عراق در جهان وجود دارد، اشتون نباید چنین بیانیه‌ای در مورد شهرک‌سازی‌ها منتشر می‌کرد.

اشتون در بیانیه خود اقدامات اخیر صهیونیست‌ها را بر خلاف «فضای اعتماد و همکاری لازم» برای پیشبرد مذاکرات سازش خوانده است. پیش از این هم وزارت خارجه انگلیس با صدور بیانیه‌ای مشابه، شهرک‌سازی‌ها را محکوم کرده بود. با وجود چند برابر شدن فعالیت‌های شهرک‌سازی در اراضی اشغالی از آغاز مذاکرات سازش، اتحادیه اروپا و آمریکا تاکنون تنها به ابراز نگرانی و در مواردی محکومیت این اقدامات بسنده کرده و با هرگونه اقدام عملی مخالفت کرده‌اند.
نظرات بینندگان