arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۷۳۶۵
تاریخ انتشار: ۵۷ : ۲۰ - ۳۰ فروردين ۱۳۹۳

درخواست وکیل شهرام جزایری از دادستان کل کشور

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 وکیل مدافع شهرام جزایری از دادستان کل کشور خواست به منظور پایان دادن به اختلاف در مورد تاریخ آزادی موکلش، رسیدگی دقیقی از سوی وی صورت گیرد.

ˈ لعیا باقری ˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار حقوقی و قضایی گروه اجتماعی ایرنا در واکنش به اظهارات رییس سازمان زندان ها گفت: تا این تاریخ هیچ تصمیم جدیدی از ناحیه مراجع قضایی (دادگاه ها) در خصوص به تاخیر افتادن اجرای حکم قطعی شعبه 69 دادگاه تجدید نظر در تاریخ 17 آذر ماه سال 92 مبنی بر آزادی آقای جزایری در تاریخ 11 مهر ماه سال گذشته اتخاذ نشده است.

غلامحسین اسماعیلی پیشتر در گفت و گو با خبرنگاران در پاسخ این سئوال که در متن حکم قضایی شهرام جزایری تاریخ پایان محکومیت حبس وی مهر ماه سال گذشته ثبت شده است، گفت: علت این است که در یکی از حکم های جزایری بعد از ثبت از ناحیه مرجع قضایی تصمیم جدیدی گرفته شده است.

باقری افزود: به نظر می رسد درباره نحوه محاسبه وضعیت قضایی موکلم خلاف سیستم اتوماسیون سازمان زندان ها گزارش شده است.

وکیل مدافع شهرام جزایری اضافه کرد: بر این اساس به منظور پایان دادن به این اختلاف گزارشات، درخواست رسیدگی دقیق را از سوی دادستان کل کشور دارم و مطمئن هستم که اگر وی به رسیدگی های قضایی مربوطه نظارت مستقیم داشته باشد، حکم عادلانه ای صادر و ابلاغ خواهد شد.

باقری ادامه داد: در همین راستا، حسب مسئولیت حجت الاسلام اژه ای به عنوان سخنگوی قوه قضاییه، اطلاع رسانی های قضایی وی صحیح تر است.

صبح امروز نیز شهرام جزایری در تماس تلفنی با خبرنگار ایرنا گفت: گمانه زنی های رسانه ای در خصوص تاریخ دقیق آزادی من پس از 13 سال زندان، امر نادرستی است و باید در این خصوص به اقدامات دستگاه قضا اعتماد داشته باشیم.

وی تصریح کرد: مطمئنم قوه قضاییه مرا هم مشابه سایر زندانیان که محکومیت هایشان تمام شده، در وقت قانونی آزاد خواهد کرد.

جزایری خطاب به رسانه ها نیز گفت: لطفا له یا علیه این موضوع قلم نزنید زیرا فرزندان خردسالم چشم به راه آمدن پدرشان هستند.
نظرات بینندگان