arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۷۳۸۵
تاریخ انتشار: ۲۳ : ۲۳ - ۳۰ فروردين ۱۳۹۳

برپایی دهکده بزرگ سلامت در جنوب تهران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مدیر شهری جنوب شرق تهران از برپایی دهکده بزرگ سلامت همزمان با هفته سلامت در این منطقه خبر داد.

به گزارش روابط‌ عمومی مدیریت شهری جنوب شرق تهران، علی اکبر انجمنی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران از برپایی دهکده بزرگ سلامت همزمان با هفته سلامت در این منطقه خبر داد و گفت: برنامه‌های هفته سلامت در سال‌ جاری با شعار وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با عنوان « یک عمر سلامت با خود مراقبتی» پیش‌بینی شده که از اول تا هشتم اردیبهشت در دستور کار اداره سلامت حوزه اجتماعی و فرهنگی منطقه قرار می‌گیرد.

مدیر شهری جنوب شرق تهران خاطر نشان کرد: در این راستا با برپایی دهکده بزرگ سلامت در فرهنگسرای خاوران خدمات مختلفی در قالب غرفه‌های کانون‌های محلی، ویزیت و خدمات پزشکی، غربالگری دیابت و تست فشار خون، مشاوره تغذیه و BMI، مشاوره فردی و آزمون های روانشناسی کودک و سلامت، امداد و نجات و کمک های اولیه و ... به شهروندان ارائه می‌شود.

وی یادآور شد: عیادت از بیماران بیمارستان‌های سطح منطقه، تقدیر از فعالان حوزه سلامت و کانون های سلامت محور محلی و برگزاری همایش منطقه‌ای، برگزاری راه پیمایی نمادین در میادین و بوستان‌های منطقه و دریاچه خلیج فارس، برگزاری مسابقه بزرگ رایحه سلامت ویژه پرسنل منطقه، اجرای نمایش‌های میدانی سلامت محور در مدارس و معابر منطقه، نواختن زنگ سلامت در مدارس، برگزاری مسابقه سفره سلامت، ارائه خدمات رایگان در مراکز فرآموز و باشگاه چاقی منطقه، اجرای جشنواره غذا و سفره سلامت، تولید و توزیع محصولات آموزشی با محوریت کانون های محلی از جمله برنامه‌های اداره سلامت در این هفته است.

مدیر شهری جنوب شرق تهران در پایان عنوان کرد: علاقمندان می‌توانند برای استفاده از خدمات ارائه شده به خانه‌های سلامت محله خود و محل برگزاری دهکده بزرگ سلامت مراجعه کنند.
نظرات بینندگان