arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۷۵۱۷
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۲۱ - ۳۱ فروردين ۱۳۹۳

عراقچی: در حال تدوین توافق جامع هستیم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان می‌گوید: اراده نظام مبنی بر ادامه مذاکره است و ما به عنوان یک قدرت صاحب تکنولوژی صلح آمیز منابع هسته‌ای وارد مذاکرات شدیم و اکنون در حال تدوین توافق جامع هستیم.

به گزارش تسنیم، سید‌حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در تشریح جلسه امروز این کمیسیون، گفت: در ابتدای جلسه دو دانشجو از  جامعه اسلامی دانشجویان درباره پروژه مهم «جنایات انگلیس در دوران جنگ جهانی دوم در ایران» گزارشی را به کمیسیون دادند.

وی ادامه داد: گزارش تحقیقاتی و پژوهشی علمی مورد نظر، نشان‌دهنده حجم وسیع و گسترده‌ای از جنایات و خیانت‌های انگلیس در ایران در دوران جنگ جهانی دوم است، البته پس از گزارش مقرر شد کمیته مطالبات ملی پیشنهادات را مورد بررسی قرار دهد، همچنین در کمیسیون از اقدام پژوهش و تحقیقات دانشجویان تقدیر و تشکر شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت افزود: از سوی دیگر با حضور رئیس کل زندان‌های کشور ادعاهای مطرح شده درباره مسائل روز پنج‌شنبه گذشته زندان اوین مورد بررسی قرار گرفت، در این رابطه در ابتدای جلسه اسماعیلی گزارشی از موضوع ارائه کرد و گفت ‌تیم بررسی سازمان زندان‌ها طبق برنامه، زندان اوین را روز پنج‌شنبه بررسی کرد که طی این بررسی ابتدا زندانی‌ها به فضای باز هدایت می‌شوند تا از فضای باز استفاده کنند و بررسی‌ها انجام شود.

نقوی حسینی تصریح کرد: اسماعیلی در جلسه امروز گفت که در این مرحله زندانیان دو اتاق حاضر به خروج نشدند، این افراد که اغلب افرادی از جریان فتنه و نفاق بودند حاضر به تخلیه اتاق نشدند و  شروع به مقاومت و ناسزاگویی علیه تیم بررسی کردند و این تیم که از افرادی غیر از کارکنان فعلی زندان هستند، ‌این افراد را از اتاق بیرون کردند و در جریان این کشمکش هیچکس نه ضرب و شتم و نه مجروح شده است.

وی افزود: اسماعیلی اعلام کرد که امروز به مناسبت  میلاد حضرت زهرا (س) به هر یک از خانواده‌های این افراد اجازه داده شد تا با زندانی خود ملاقات حضوری بدون مانع داشته باشد تا با چشمان خود ببینند که هیچ یک از آنها نه مجروح هستند و نه ضربه‌ای را متحمل شدند و باز اعلام می‌کنیم که هریک از خانواده‌ها بخواهند می‌توانند با زندانی خود ملاقات کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: در پایان جلسه آخرین تحولات و روند مذاکرات هسته‌ای با حضور عراقچی معاون وزیر خارجه و عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده مورد بررسی قرار گرفت، که در این جلسه عراقچی گفت که اراده نظام مبنی بر ادامه مذاکره است چرا که ما به آنچه که در حوزه هسته‌ای نیاز داشتیم به لحاظ علمی و تکنولوژی دست یافته‌ایم و به عنوان یک قدرت صاحب تکنولوژی صلح آمیز منابع هسته‌ای وارد مذاکرات شدیم و اکنون در حال تدوین توافق جامع هستیم.
نظرات بینندگان