arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۷۷۳۷
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۰۹ - ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۳

پرواز نخستین خلبان زن سعودی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 
 با وجود اینکه هنوز زنان در عربستان سعودی اجازه اخذ گواهینامه رانندگی و نشستن پشت فرمان را ندارند اما یک زن سعودی به عنوان نخستین زن در این کشور موفق به اخذ مجوز پرواز شد.

این زن 35 ساله که تا پیش از این با مشکل کلیوی مبارزه کرده، توانست از سازمان هواپیمایی کشوری عربستان مجوز خلبانی دریافت کند. «هنادی الهندی» با حجاب کامل اسلامی، پرواز خود را با هواپیماهای بزرگ و کوچک اختصاصی متعلق به کمپانی هلدینگ سعودی آغاز کرده است.

در همین حال «خالدالخیبری»، سخنگوی سازمان هواپیمایی عربستان سعودی اعطای گواهینامه خلبانی به «الهندی» را نه تایید می‌کند و نه تکذیب اما می‌گوید اطلاعات دقیق را به زودی در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهد. با این حال «الهندی» با تائید دریافت این گواهینامه می‌گوید: زنان سعودی توانایی به عهده گرفتن هر شغلی را که تا پیش از این تنها مردان در این کشور انجام می‌دادند، دارند.

به گزارش ایسنا به نقل از عرب‌نیوز، «الهندی» به دلیل تعهدات قراردادی و حساسیت‌های موجود در این کشور از ارائه هر گونه اطلاعات بیشتر در این زمینه خودداری کرد. بدین ترتیب «الهندی» نام خود را به عنوان نخستین خلبان زن سعودی مطرح می‌کند. وی که متولد شهر مکه است وقتی اعلام کرد قصد دارد خلبان شود با مخالفت اطرافیان و خویشاوندان خود مواجه شد.

وی در پایان گفت:‌ به خود و خانواده‌اش افتخار می‌کند و از آنها برای حمایت‌هایشان در انتخاب این حرفه تشکر می‌کند.

نظرات بینندگان