arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۸۹۱۴
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۲۰ - ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۳

آیت‌الله واعظ طبسی: نقد نباید به تخریب تبدیل شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
تولیت آستان قدس رضوی گفت: اعضای شوراهای شهر و روستا منافع ملی را فدای دیدگاه‌های سیاسی نکنند.

آیت‌الله عباس واعظ‍‌ طبسی در دیدار اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای خراسان رضوی که در تالار اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی برگزاری شد، با بیان این‌که اعضای شورا نباید به دلیل افکار سیاسی، جناح‌بندی و گرایش‌های سیاسی مختلف خود، مصلحت و منافع ملی را فدای دیدگاه‌های سیاسی کنند، اظهار کرد: متاسفانه برخی اوقات افراد امنیت یک شهر را برای حصول به خواسته خود برهم می‌ریزند.

وی با بیان این‌که مشاوران باید لزوم مشورت و سکوت در موقعیت‌های مختلف را بدانند، اظهار کرد: شوراها نباید اجازه دهند که ارزش‌های نظام و اسلام دستخوش تحولات و سلایق مختلف سیاسی در کشور شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی به اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا توصیه کرد که مصلحت کشور و مردم را به خوبی تشخیص دهید و فکر پخته مجرب و جمعی را در اختیار مدیران قرار دهید.

واعظ‍‌طبسی با بیان این‌که شوراها نباید شهرداران را در مقابل خود ببینند و شهرداران نیز نباید این چنین احساس کنند، افزود: اعضای شورا به نوعی مشاور مردم هستند؛ مشاوران باید صاحب فکر و اندیشه باشند تا بتوانند از گمراهی و سقوط کردن افراد جلوگیری کنند و تکلیف خود را در برابر دشمنان بدانند.

وی با اشاره به این‌که در کشور ما خوب و بد به پای نظام اسلامی گذاشته می‌شود، خاطرنشان کرد: تمام موضوعات را نباید به دستگاه‌های اجرایی واگذار کرد ، بلکه برای رفع مشکلات به کمک، ارشاد، نقد و رهبری نیاز داریم.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: مسائل فرهنگی یکی از مشکلات در جامعه ما محسوب می‌شود، توجه به مبانی و اصول فرهنگ دینی به استحکام پایه‌های نظام می‌انجامد به همین دلیل باید مشورت در موضوعات فرهنگی نیز مورد توجه قرار گیرد.

واعظ‍‌طبسی اظهار کرد: پیشرفت و تعالی علمی نیازمند روش‌های جدیدی است که از طریق مشورت و بیان دیدگاه‌های مختلف به دست می‌آید.

وی با اشاره به این‌که اگر در امری مشورت نباشد استبداد به وجود می‌آید، عنوان کرد: طبق گفته حضرت علی(ع) انسانی که بر روح و فکر خود تکیه کند و اعتنایی به مشورت دیگران نداشته باشد، نابود می‌شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: فردی که خداترس باشد به دلیل اینکه خدا در زندگی گفتار، کردار، سیاست‌گذاری و مدیریت او احساس می‌شود برای مشورت مناسب است.

وی با اشاره به این‌که در مشورت با دشمنان مواضع آنان نسبت به یک ملت مشخص می‌شود، در خصوص مذاکرات هسته‌ای گفت: در این موضوع مقام معظم رهبری مکررا فرمودند که آمریکا مذاکره را برای مذاکره می‌خواهد نه برای نتیجه آن.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به این‌که خواسته آمریکا این است که به جهان بگوید جمهوری اسلامی را با قدرت و هیبتش سر میز مذاکره نشانده است، عنوان کرد: حل مشکلات سیاسی دو کشور هدف آمریکا نیست البته در حال حاضر این اتفاق در حال رخ دادن است زیرا ملت ایران به پشتوانه عزت مردم و شهامت و قاطعیت مقام معظم رهبری آمریکا را شکست.

وی با اشاره به این‌که نقد نباید به تخریب تبدیل شود، اظهار کرد: انسان باید از فکر و جسم خود برای خدمت به مردم سرمایه‌گذاری کند زیرا کوچک‌ترین جواب نامساعد ملت ما را ناراضی می‌کند که البته این امانت از سوی آنان به مسئولان داده شده است.

واعظ‌طبسی افزود: مردم خواسته‌های گوناگون و انتظارات بالایی را مطرح می‌کنند که برخی از آن‌ها عملی نیست همچنین از وجود برخی از مشکلات نیز خبری ندارند.
نظرات بینندگان