arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۹۰۹۰
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۲۱ - ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۳

آمار دانشجویان ایرانی در خارج از کشور

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رییس دبیرخانه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان خارج از کشور اعلام کرد که در زمان حاضر ۱۲۰ هزار نفر از دانشجویان ایرانی در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین محمد مرتضوی بعد از ظهر امروز (دوشنبه) در نشستی خبری درباره همایش دانش آموختگان ایرانی خارج از کشور افزود: اهداف نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری امور دانشجویان خارج از کشور بیشتر بر مسایل فرهنگی و شناخت و تامین نیازهای عاطفی دانشجویان تمرکز دارد.

وی با بیان اینکه سیاست کلی نظام پوشش دادن نیازهای عاطفی این دانشجویان است گفت: ما دارای محدودیت های ویژه ای هستیم که مخاطبان ما در دسترس ما نیستند و بنابراین شناخت نیازهایشان دشوار است.

رییس دبیرخانه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان خارج از کشور اعزام مبلغ، برگزاری همایش های مختلف، برگزاری همایش سالیانه، اعزام به حج عمره مفرده دانشجویان را از جمله برنامه های این دبیرخانه عنوان کرد.

حجت الاسلام مرتضوی با یادآوری برگزاری همایش دانشجویان خارج از کشور در ماه ژانویه اظهار داشت: این همایش در سال جاری نیز برگزار خواهد شد؛ امسال بیش از ۵۷۴ نفر از دانشجویان خارج از کشور را نیز به عمره فرستاده ایم. رییس دبیرخانه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان خارج از کشور گفت: چنانچه دانشجویان پرسشی درباره مبانی دینی و انقلابی داشته باشند از طریق فضای مجازی به این سوالات پاسخ می دهیم.

حجت الاسلام مرتضوی با بیان اینکه یکی از اهداف برگزاری همایش دانش آموختگان ایرانی خارج از کشور استفاده از تجارب این دانشجویان به ویژه در زمینه سبک زندگی است گفت: در این همایش به دنبال آن هستیم تا ببینیم که دانشجویان ایرانی چگونه در خارج از کشور زندگی، تحصیل، پژوهش و ازدواج کرده و همزمان هویت ایرانی و اسلامی خود را حفظ کرده اند.

وی در پاسخ به سوالی درباره خروجی کارهای فرهنگی گفت: با توجه به تعداد دانشجویان ایرانی خارج از کشور (۱۲۰ هزار) این افراد می توانند برای کشور هم تهدید باشند و هم فرصت. وی همچنین اظهار داشت که دانشجویان از طریق پایگاه اطلاع رسانی این دبیرخانه و همچنین نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها می توانند با این نهاد در ارتباط باشند. دومین همایش دانش آموختگان ایرانی خارج از کشور قرار است روز پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه جاری در دانشگاه تربیت مدرس تهران برگزار شود.
نظرات بینندگان