arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۹۱۲۶
تاریخ انتشار: ۲۸ : ۱۰ - ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۳

هشدار پلیس فتا به فروشندگان گوشی‌های تلفن

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 
 پلیس فتا سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه گوشی همراه در خود دارای اطلاعات زیادی از جنبه های مختلف زندگی افراد است ، به موارد امنیتی که قبل از فروش گوشی تلفن همراه باید به آن ها دقت شود، اشاره کرد.
 
به گزارش ایسنا، پلیس فتا سیستان و بلوچستان هشدار هایی را برای کسانی که قصد فروش گوشی تلفن همراه خود را دارند بیان کرد.
 
امروزه با رشد تکنولوژی هرروز شاهد ورود مدل‌های پیشرفته تری از گوشی‌های همراه هستیم و با ورود گوشی‌های جدید بازار جدیدی در باب گوشی های قدیمی تر و دسته دوم باز می‌گردد و متاسفانه شاهد برخی بی احتیاطی هایی از سمت فروشندگان گوشی های دسته دوم هستیم که به صورت بالقوه می تواند باعث برخی آسیب ها شود.
 
همانطور که می دانیم گوشی همراه در خود دارای اطلاعات زیادی از جنبه های مختلف زندگی ماست که این اطلاعات می تواند به شدت حیاتی بوده و افشای این اطلاعات ضربات غیر قابل جبرانی به زندگی خصوصی و شخصی ما وارد کند.
 
در اینجا به موارد امنیتی که قبل از فروش گوشی خود باید به آن ها دقت کنیم می پردازیم.
 
1. حافظه جانبی و سیمکارت گوشی را گوشی خارج کنید.
 
2. در قسمت تنظیمات گوشی گزینه master reset را انتخاب کنید ( البته این گزینه در گوشی های مختلف متفاوت است)در بیشتر موارد از شما درخواست رمز عبور می شود( که در مواردی که از این رمز اطلاع ندارید می توانید به خدمات پس از فروش شرکت سازنده گوشی مراجعه کنید)پس از وارد کردن رمز عبور تمامی اطلاعات موجود در حافظه داخلی گوشی پاک می شود و کلیه تنظیمات به حالت اولیه کارخانه ای باز می گردد.
 
3. حافظه و سیم کارت خود را در جای امن نگهداری کنید و در صورت عدم نیاز به حافظه و سیم کارت این دو را معدوم کنید.
 
نکته: توصیه می شود از وارد کردن دوباره سیم کارت و حافظه در گوشی پس از انجام master reset خودداری کنید زیرا در مواردی دیده شده است که پس از وارد کردن سیم کارت در گوشی این وسایل به طور خودکار اطلاعاتی مانند لیست شماره تلفن ها را درخود ذخیره کرده اند و همین طور مشاهده شده است که در هنگام وارد کردن حافظه در گوشی این سیستم ها برای ساخت آیکن برای فایل های تصویری موجود در حافظه جانبی یک عکس کوچک از فایل مربوطه را در حافظه داخلی خود ذخیره می کنند.
نظرات بینندگان