arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۹۳۲۳
تاریخ انتشار: ۲۴ : ۱۵ - ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۳

سخنرانی رییس فرهنگستان علوم اتریش در دانشگاه صنعتی شریف

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دکتر آنتوان زایلینگر، رییس فرهنگستان علوم اتریش به همراه چهار دانشمند عضو فرهنگستان، روز یکشنبه 14 اردیبهشت‌ماه برای بازدید از دانشگاه صنعتی شریف در این دانشگاه حضور می‌یابند.

به گزارش ایسنا، دکتر آنتوان زایلینگر، رییس آکادمی علوم اتریش به همراه چهار تن از دانشمندان عضو آن آکادمی، دکتر میشائل آلرام، معاون فرهنگستان علوم اتریش، دکتر گئورگ براسو، رییس دپارتمان ریاضیات و علوم طبیعی فرهنگستان علوم اتریش، دکتر فلوریان شوارت، رییس مؤسسه ایران شناسی آکادمی علوم اتریش و دکتر برت فراگنر، عضو حقیقی دپارتمان تاریخ و فلسفه آکادمی علوم اتریش از سیزدهم تا بیستم اردیبهشت ماه جاری، میهمان فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران هستند.

دکتر زایلینگر در روز یک شنبه پس از دیدار با رییس دانشگاه، اعضای گروه اطلاعات کوانتومی در دانشکده فیزیک را ملاقات کرده و سپس، سخنرانی خود را تحت عنوان «مفهوم اطلاعات در یک آزمایش کوانتومی» از ساعت 13:30 تا 15 در آمفی‌تئاتر دانشکده فیزیک ارائه خواهد کرد.

این فیزیکدان برجسته اتریشی و هیأت همراه همچنین صبح روز یکشنبه، چهاردهم اردیبهشت ماه در محل فرهنگستان علوم با دکتر رضا داوری اردکانی، رییس فرهنگستان و تعدادی از استادان عضو فرهنگستان و برخی دیگر از استادان و دانشمندان کشور ملاقات می‌کنند. در این دیدار ضمن تمدید تفاهم نامه همکاری میان دو آکادمی، دکتر آنتوان زایلینگر، رییس فرهنگستان علوم اتریش در جمع استادان سخنرانی خواهد کرد.

طبق برنامه ریزی فرهنگستان علوم این هیأت با برخی دیگر از مسوولان عالی رتبه علمی و فرهنگی کشور نیز ملاقات خواهند کرد.

نظرات بینندگان