arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۹۵۶۹
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۱۲ - ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۳

انتقاد تند گواردیولا از بکن باوئر

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 
شکست سنگین بایرن‌ مونیخ برابر رئال مادرید باعث شد تا بسیاری از سبک بازی تیم گوآردیولا انتقاد کنند.
 
یکی از منتقدان جدی فلسفه تیکی تاکای گوآردیولا، فرانتس بکن باوئر، اسطوره فوتبال آلمان است. قیصر فوتبال آلمان پس از شکست بایرن‌ مونیخ برابر رئال مادرید بار دیگر به انتقاد از سبک بازی تیم گوآردیولا پرداخت.
 
گوآردیولا سرانجام سکوت خود برابر انتقادهای بکن باوئر را شکست. او در نشست خبری قبل از دیدار تیمش برابر هامبورگ، گفت: بکن باوئر به جای این که درباره سبک کاری من صحبت کند بهتر است برود و این قصه‌های کودکانه را برای بچه‌ها بخواند! این باشگاه بایرن است که تشخیص می‌دهد که چه مربی را به عنوان سکاندار تیم خود انتخاب کند.
 
او افزود: نمی‌توانم چیزی را که به آن ایمان دارم نادیده بگیرم. من فلسفه خاص خود را دارم و تلاش می‌کنم بازیکنانم را با این فلسفه آشنا کنم. شک نکنید که فصل آینده هم فلسفه خود را 100 درصد در بایرن اجرا خواهم کرد. نمی‌توانم بدون اطمینان به توانایی خود به کارم ادامه دهم.
 
پس از شکست بایرن برابر رئال مادرید بعضی از بازیکنان این تیم از جمله مانوئل نویر به انتقاد از سبک بازی تیم گوآردیولا پرداختند. سرمربی بایرن گفت: نمی‌توانم تیمم را بر اساس اندیشه بعضی از بازیکنان به میدان بفرستم. این غیر ممکن است. من سبک خاص خود را دارم و آن را در هر تیمی که باشم عملی خواهم کرد.
 
گوآردیولا ادامه داد: وقتی تیم شما با چهار گل بازی را واگذار می‌کند این نشان می‌دهد که اشتباهاتی وجود دارد. تنها 10 دقیقه‌ از بازی برابر رئال مادرید نگذشته بود که متوجه شدم برابر این تیم به مشکل خواهیم خورد. وقتی تیمم شکست می‌خورد در گوشه‌ای می‌نشینم و به اشتباه‌ها فکر می‌کنم تا از این طریق از تکرار آنها جلوگیری کنم.
 
یکی از بازیکنانی که شایعه‌هایی درباره جدایی او از بایرن به گوش می‌رسد خاوی مارتینس، ها‌فبک اسپانیایی این تیم است.

گوآردیولا تاکید کرد که اجازه نخواهد داد مارتینس از این تیم جدا شود. سرمربی سابق آبی اناری‌ها گفت: مارتینس نقطه اتکای ما در میانه میدان است به هیچ وجه اجازه جدایی او را نخواهم داد. بایرن به بازیکنان بزرگی همچون مارتینس نیاز دارد.
منبع: خبرگزاری ایسنا
نظرات بینندگان