arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۹۶۴۱
تاریخ انتشار: ۵۲ : ۱۸ - ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۳

پیش‌بینی وضعیت هوا در روزهای آینده

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از احتمال پدیده گرد و غبار در استان‌های خوزستان، ایلام و بوشهر خبر داد.
 
احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد و در بعضی نقاط تگرگ در استان‌های اردبیل، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال سمنان و بدون پدیده تگرگ در استان‌های کرمان، یزد و شمال سیستان و بلوچستان برای امروز پیش‌بینی می‌شود.
 
وی افزود: فردا نیز بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد در استان‌های خراسان شمالی، شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، سمنان، یزد، کرمان، شمال فارس و جنوب اصفهان خواهیم داشت. همچنین در روز دوشنبه بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد در استان‌های یزد، کرمان، فارس و خراسان جنوبی پیش‌بینی می‌شود.
 
مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در ادامه گفت: براساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی سه روز آینده، در ساعات بعداز ظهر و اوایل شب در استان‌های واقع در نیمه شرقی و بخش‌هایی از نواحی مرکزی و ارتفاعات شرقی البرز رگبار باران، رعد و برق،‌وزش باد و در برخی نقاط با احتمال بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.
 
وی افزود: روز یکشنبه با نفوذ هوای خنک از عرض‌های شمالی‌تر، ضمن کاهش نسبی دما در نوار شمالی کشور در سواحل دریای خزر نیز ابرناکی و بارش باران و رعد و برق نیز رخ خواهد داد. همچنین در این دو روز در برخی مناطق شمال غرب کشور نیز رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.
 
وی با بیان این‌که دریای خزر یکشنبه و خلیج‌فارس و شرق دریای عمان طی روزهای یکشنبه و دوشنبه مواج خواهند بود، گفت: روز یکشنبه احتمال پدیده گرد و غبار بر روی استان‌های خوزستان، ایلام و بوشهر دور از انتظار نیست.
 
مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور به وضع هوای تهران اشاره کرد و، گفت: آسمان تهران در روز یکشنبه صاف تا نیمه ابری همراه با وزش باد خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز به 18 و 29 درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد. همچنین در روز دوشنبه آسمان پایتخت صاف تا نیمه‌ابری و وزش باد پیش‌بینی شده است که حداقل و حداکثر دما در این روز نیز بدون تغییر 18 و 29 درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد بود.

نظرات بینندگان