arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۶۵۷۱۸
تاریخ انتشار: ۴۸ : ۱۴ - ۱۸ خرداد ۱۳۹۳

نمایش نامه پر سر و صدا،پای علی نصیریان را به دادگاه باز کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
هادی مرزبان که اجرای نمایش‌اش متوقف شده است، امروز 18 خردادماه همراه با علی نصیریان بازیگر نمایش "تانگوی تخم مرغ داغ" در دادگاه حاضر شد اما هنوز هیچ تصمیمی درباره ادامه اجرای این نمایش اتخاذ نشده است.
 
این کارگردان تئاتر که از دو روز پیش سکوت کرده است با تایید حضورش در دادگاه به ایسنا، گفت: امروز من و آقای نصیریان در دادگاه فرهنگ و رسانه حاضر شدیم و قرار است فردا (19 خرداد ماه) هم من به تنهایی در این دادگاه حضور پیدا کنم.
 
او اضافه کرد: می‌گویند فردا 19 خرداد ماه تکلیف نمایش مشخص می‌شود، اما آنچه مسلم است ما امشب 18 خردادماه اجرا نخواهیم داشت.
 
در حالی که مدیران زیرمجموعه وزارت ارشاد درباره دلایل توقف اجرای نمایش «تانگوی تخم مرغ داغ» به کارگردانی هادی مرزبان سکوت کرده‌اند، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز در حاشیه یک برنامه اعلام کرد که این نمایش توسط بخشی از قوه قضائیه متوقف شده است.
 
نمایش «تانگوی تخم مرغ داغ» نوشته زنده‌یاد اکبر رادی است که گفته می‌شود اجتماعی‌ترین نمایش‌نامه اوست.
 
این نمایش با کارگردانی هادی مرزبان و بازی بازیگرانی همچون علی نصیریان، فردوس کاویانی، فرزانه کابلی، امین زندگانی، پریسا مقتدی، مهدی عبادتی، لیلا برخورداری و... در تالار وحدت روی صحنه بود.
 
اجرای این اثر نمایشی بعد از 33 اجرا در این تالار متوقف شد.
 
نمایش نام برده روز 16 خردادماه از اجرا بازماند و هنوز مشخص نیست اجرای آن ادامه پیدا می‌کند یا نه.
 
رئیس شورای نظارت و ارزشیابی اداره کل هنرهای نمایشی پیش از این در گفت‌وگویی مفصل با ایسنا تأکید کرده بود که این وزارت‌خانه پای مجوزهای خود می‌ایستد و قرار نیست مشکلی متوجه هنرمندان بشود.
 
این در حالی است که هادی مرزبان و علی نصیریان به تنهایی بدون حضور مسوولان مرکز هنرهای نمایشی که به این نمایش مجوز دادند، در دادگاه "فرهنگ و رسانه" حاضر شدند.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان