arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۶۵۷۸۳
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۲۳ - ۱۸ خرداد ۱۳۹۳

جزئیات جلسه امروز هیات دولت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نشست هیات دولت عصر یکشنبه به ریاست دکتر روحانی رییس جمهوری برگزار شد و مهمترین مسایل روز کشور از سوی اعضای دولت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در این جلسه وزارت ورزش و جوانان گزارشی از جام جهانی فوتبال و تمهیدات حضور شایسته تیم ملی فوتبال در این بازیها به هیات وزیران ارائه کرد.

وزارت امور خارجه نیز از آمادگی های نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران برای حمایت از اتباع خبر داد و صدا و سیما نیز از اقداماتی که برای پخش زنده تمامی بازیها تمهید شده است، به هیات وزیران گزارش داد.

دکتر روحانی ضمن تشکر از وزارت ورزش و جوانان ، وزارت امورخارجه و سازمان صدا و سیما درباره اقدامات انجام شده، از همه بازیکنان، مربیان و کادر فنی که در این حضور نقش آفرینی کردند ، سپاسگزاری کرد.

رییس جمهوری پیروزی های درخشان تیم ملی والیبال و کشتی را در تشویق مردم به ورزش موثر دانست و ورزش را عاملی مهم در سلامت نسل جوان و دوری آنان از مفاسد عنوان کرد و تقویت روحیه افتخار ملی را یکی از ضرورت ها در افزایش نشاط جامعه و پیشرفت کشور ذکر کرد و در کنار عوامل مهمی چون انقلاب اسلامی ، دانشمندان و فرهیختگان بزرگ و تاریخ شکوهمند کشور که در شکل گیری روحیه اعتماد به نفس ملی دخیل هستند، ورزش و بویژه فوتبال را برای بخش عظیمی از جامعه و خصوصاً جوانان غرور آفرین دانست.

روحانی اظهار داشت : مردم متوقع بازی خوب ، جوانمردانه ، غیرتمندانه و تکنیکی و رعایت ادب و اخلاق هستند و انتظار دارند که تیم ملی فوتبال ایران نماینده شایسته ای برای ایران و ایمان و اخلاق اسلامی باشد.

همچنین معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور نیز به ارایه دو گزارش با موضوعات طرح آمایش سرزمین و نظام ملی شاخص های ارزیابی توسعه و سامانه آن و رصد آمایش پرداخت.

رییس جمهوری با تشکر از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ، بحث آمایش سرزمین را بسیار مهم دانست و برتوجه کامل به مزیت های نسبی هر استان ، بخش و اقلیم و تحقق توازن منطقه ای در برنامه ریزی ها بویژه برنامه ششم توسعه تاکید کرد و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی را به تمرکز ویژه بر حل مشکلات اساسی کشور در قالب برنامه آمایش توصیه کرد.
نظرات بینندگان