arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۶۵۸۰۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۴۸ : ۰۸ - ۱۹ خرداد ۱۳۹۳

پاسخ آموزش و پرورش به اعتراض دانش‌آموزان در مورد سختی امتحانات نهایی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در واکنش به اعتراضات دانش آموزان دوره سوم متوسطه نسبت به سختی سوالات طرح شده برای برخی دروس امتحان نهایی آنها اظهار کرد:‌ سوالات کاملا استاندارد بوده و در چارچوب محتوای کتاب‌های درسی طراحی شده است.
 
عبدالرسول عمادی در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن رد اعتراضات صورت پذیرفته درباره سختی سوالات آزمون نهایی دوره سوم متوسطه اظهار کرد‌:‌ سوالات کاملا بررسی شده و استاندارد بودند و حتی از سوی گروه‌های آموزشی، دفتر تالیف کتب درسی و مصححین هیچ اعتراضی نسبت به کیفیت سوالات نداشته‌ایم.
 
وی ادامه داد: به هر حال طبیعی است که تعدادی از دانش‌آموزان سوالات را نپسندند و برای بخشی از آنها سوالات سخت باشد اما برای همه دانش آموزان اینگونه نیست.
 
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه براساس آخرین گزارشات دریافت شده از حوزه‌های تصحیح، میانگین نمره و درصد قبولی در دروس نهایی امسال نسبت به گذشته تغییر محسوسی نداشته است و حتی برخی دروس میانگین بالاتری نسبت به پارسال نشان می‌دهند گفت:‌ "زیست شناسی" از جمله دروس مورد اعتراض بود اما سوالات استاندارد و دقیق بودند و حتی از سوی دفتر تالیف کتب درسی و واحدهای دیگر وزارتخانه بازخوردهای مثبتی درباره آن دریافت کردیم.
 
عمادی ضمن تصریح این مطلب که هیچگونه عیب و ایرادی بر طراحی سوالات وارد نیست اظهار کرد:‌ البته اگر دانش آموزان در رابطه با تصحیح برگه امتحانی خود اعتراضی داشته باشند می‌توانند آن را به حوزه تصحیح مربوطه ارائه کنند تا دوباره بازبینی شود، اما درباره ضریب سختی سوالات باید گفت چون امتحان هماهنگ کشوری است باید از سختی متوسط برخوردار باشد تا همه دانش‌آموزان در سراسر کشور بتوانند به آن پاسخ دهند.
 
وی افزود: در مجموع هیچ سوالی خارج از کتاب درسی در هیچ کدام از امتحانات طرح نشده و سوالات از محتوای کتب درسی بوده است، بنابراین به دانش‌آموزان توصیه می‌کنیم به جای اینکه جزوات کلاسی یا جزوات موسسات آموزشی غیر رسمی را مطالعه کنند به اصل محتوای کتاب درسی بازگردند.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱۰
غیر قابل انتشار: ۰
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۱
0
2
به خدا دروغه . سوالات امسال خیلی هم سخت بود . مسئول هامون نفسشون از جای گرم بلند میشه . تو کتاب نوشته دودوتا چهارتا تو امتحان میان میدن انتگرال بگیرید . یکی از مسئول های آموزش پرورش بپرسه ببینه واقعا اونا خود بچه هاشون کتاب رو میخونن.
نظرات بینندگان