arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۶۶۱۴۸
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۲۱ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۳

استاندار تهران: توفان در تهران ۴۹ میلیارد تومان خسارات زد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
استاندار تهران گفت: طوفان هفته گذشته در تهران ۴۹ میلیارد تومان خسارت بر جای گذاشت.
 
به گزارش فارس، سیدحسین هاشمی در جلسه ستاد مدیریت بحران استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: براساس دستور وزیر کشور بررسی حادثه طوفان هفته گذشته به بنده محول شد تا در این خصوص بررسی‌های لازم صورت گیرد.
 
وی ادامه داد: هر تغییر و تحولی در سطح مدیران استان تهران باید با نظر استانداری تهران اتفاق بیفتد و فعلاً استعفای مدیرکل هواشناسی استان تهران معلق می‌شود تا کمیته‌ای این موضوع را بررسی کند و نباید با استعفا صورت مسئله را پاک کرد.
 
هاشمی ادامه داد: کمیته‌ای توسط معاون عمرانی استاندار، معاون آمادگی و مقابله مدیریت بحران، رئیس سازمان هواشناسی شهر تهران، به بررسی طوفان می‌پردازند و پس از بررسی‌های صورت گرفته نسبت به عزل و توبیخ مدیرانی که در طوفان اخیر کوتاهی کرده‌اند اقدام می‌شود.
 
وی به راه‌اندازی سیستم اخطار آنی توسط استانداری و صداوسیما اشاره کرد و گفت:‌ آیین‌نامه سیستم بحران را باید با شرایط جدید مطابقت دهیم و این سیستم باید به روز شود تا در مواقع بحرانی با مشکلات کمتری مواجه شویم.
 
استاندار تهران درباره خسارت‌های ناشی از طوفان هفته گذشته گفت:‌ کل خسارات در استان تهران 49 میلیارد تومان برآورد شده و 27 نفر مجروح و 5 نفر نیز جان خود را از دست دادند که به خانواده‌‌های آنها تسلیت می‌گویم.
 
هاشمی یادآور شد: نحوه جبران خسارت‌ دیدگان توسط کمیته‌ای در استانداری تهران رسیدگی می‌شود و خسارات آن 5 نفر که جان خود را از دست داده‌‌اند را شهرداری تهران پرداخت خواهد کرد.
نظرات بینندگان