arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۶۶۳۹۸
تاریخ انتشار: ۴۹ : ۱۱ - ۲۲ خرداد ۱۳۹۳

نوسانات امروز بازار جهانی طلا

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
قیمت جهانی طلا با ضعیف شدن صعود بازارهای سهام که تقاضا برای سرمایه گذاری‌های جایگزین را افزایش داد، همچنان در بالاترین سطح دو هفته گذشته ثابت ماند.

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات پنج شنبه بازار سنگاپور 1261 دلار بود. همچنین هر اونس طلا برای تحویل در اوت در بازار کامکس نیویورک 1261 دلار معامله شد.

این فلز گرانبها روز گذشته پس از اینکه بانک جهانی دورنمای رشد اقتصادی جهان در سال جاری میلادی را تنزل داد و صعود پنج روزه شاخص صنعتی داوجونز متوقف شد، به 1265 دلار صعود پیدا کرده بود.

بانک جهانی در جدیدترین گزارش خود با اشاره به کندی اقتصادهای آمریکا، روسیه و چین، نرخ رشد اقتصادی جهان در سال 2014 را از 3.2 درصد پیش بینی شده در ژانویه به 2.8 درصد تنزل داد.

به گفته تحلیلگران، در حالیکه طلا اندکی بهبود پیدا کرده اما دورنمای قیمت‌های این فلز به دلیل ادامه بهبود آمار اقتصادی آمریکا، قوت گرفتن بازارهای سهام و تداوم روند تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه بانک مرکزی آمریکا، منفی مانده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، طلا در سه ماهه اول سال جاری میلادی از نگرانی‌های موجود نسبت به راکد ماندن رشد اقتصادی سود برده و 6.8 درصد صعود کرده بود اما ماه گذشته 3.3 درصد نزول کرد که بزرگ‌ترین کاهش ماهانه در سال جاری میلادی بود.

در بازار فلزات ارزشمند دیگر، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری از 861.25 دلار در روز گذشته به 862 دلار رسید. هر اونس پلاتین با 0.3 درصد کاهش قیمت، 1477 دلار بود و نقره تغییر چندانی نداشت و هر اونس این فلز 19.1978 دلار معامله شد.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان