arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۶۶۶۴۹
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۱۸ - ۲۳ خرداد ۱۳۹۳

خداداد عزیزی: حریفانی قدرتمند پیش رو داریم/ سطح توقع مردم را بالا نبریم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 بازیکن تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 1998فرانسه با اشاره به اینکه تیم کشورمان حریفان قدرتمندی در جام جهانی 2014 برزیل پیش روی دارد، گفت: باید واقع گرا باشیم و سطح توقع مردم را بیش از حد متعارف بالا نبریم.
 

«خداداد عزیزی» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در جام جهانی 2014 با سه حریف از 3 قاره مختلف همگروه هستیم که هر کدام دارای سبک خاصی در فوتبال جهان هستند و در عرصه دنیا تیم های قابل احترامی به شمار می روند.

وی افزود: قطعا «کارلوس کی روش» و بازیکنان ایران به این موارد واقف هستند و می دانند که در صورت کوچکترین اشتباه، قافیه را به حریفان خود خواهند باخت، لذا عقل سلیم حکم می کند که در بازی های پیش رو باید بسیار حساب شده و با برنامه وارد میدان شویم.

ستاره حماسه ملبورن با تاکید بر اینکه جام جهانی، میدان کسب تجربه نیست، افزود: ملی پوشان ما از تجربه بالایی برخوردار هستند و کی روش هم یک مربی حاذق و کارکشته است اما بازیکنان در دیدار مقابل تیم های نیجریه، آرژانتین و بوسنی و هرزگوین باید با تمرکز بالا به میدان بروند.

بهترین بازیکن سال 1996 آسیا افزود: با وجود این موارد من معتقد هستم اگر در بازی نخست، ملی پوشان ایران فکورانه وارد میدان شوند و در خطوط 3 گانه مرتکب اشتباه نشوند، می توانند از حریف امتیاز بگیرند.

اصولا بازی اول در جام جهانی بسیار حائز اهمیت است و کسب حداقل یک امتیاز می تواند روحیه و انگیزه بازیکنان را مضاعف کند.

وی در ادامه گفت: در جام جهانی 1998 فرانسه، تیم ملی فوتبال ایران به مرحله دوم صعود نکرد ولی مردم از عملکرد این تیم راضی بودند و هنوز که هنوز است فوتبالدوستان کشورمان برای ملی پوشان آن زمان احترام خاصی قائل هستند.

عزیزی در خصوص دیدار افتتاحیه جام جهانی 2014 برزیل گفت: انصافا تیم کرواسی، فوتبالی قابل قبول ارایه داد و مستحق شکست نبود. به نظر من برزیل در پرتو امتیاز میزبانی توانست به برتری دست یابد و اگر داور ژاپنی اشتباه نمی کرد، به طور یقین نتیجه چیز دیگری بود.
نظرات بینندگان