arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۶۶۷۶۰
تاریخ انتشار: ۲۷ : ۱۱ - ۲۴ خرداد ۱۳۹۳

کفاشیان: 10 درصد پول فیفا برای کی‌روش است/ مذاکرات فعلا متوقف شده است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 
 
رئیس فدراسیون فوتبال ایران با اشاره به حضورش در کنگره فیفا گفت: یکی از مواردی که در این کنگره مطرح شد این بود که فیفا امسال از محل درآمدهایش 750 هزار دلار به فدراسیون ها پرداخت خواهد کرد. ضمن اینکه از پولی که فیفا به خاطر حضور ایران در جام جهانی پرداخت می کند 10 درصد آن برای کی روش است.
 
به گزارش خبرنگار اعزامی مهر از سائوپائولو برزیل، علی کفاشیان روز جمعه در حاشیه تمرین تیم ملی فوتبال ایران به خبرنگاران حاضر در سالن کنفرانس کمپ کورینتیانس ضمن بیان این مطلب افزود: از روزی که آمده ایم سه جلسه داشتیم که ابتدا جلسه کنفدراسیون فوتبال آسیا بود که طی آن اصلاح اساسنامه ها بررسی شد. تمام پیشنهادهایی که کنفدراسیون فوتبال آسیا برای اصلاح اساسنامه داده بود آنچه بود که ما می خواستیم.
 
وی ادامه داد: یکی از مواردی که در نشست آسیا مطرح و مورد بررسی قرار گرفت این بود که ما بتوانیم به همراه پنج کشور آسیایی میانه یک زون را در این منطقه ایجاد کنیم. این اتفاق باعث می شود که ما بتوانیم در این زون یک نایب رئیس و یک عضو به کنفدراسیون فوتبال آسیا معرفی کنیم و شانس ایران برای داشتن عضو در کنفدراسیون فوتبال آسیا زیاد می شود.
 
کفاشیان در مورد وضعیت آینده کارلوس کی روش برای ماندن در تیم ملی فوتبال ایران گفت: الان مذاکره با کی روش متوقف شده است. ایشان قبل از جام جهانی انتظار داشت که وضعیتش مشخص شود. اما الان باید ببینیم وضعیت چه می شود. ما در فدراسیون مشکلات مالی زیادی داریم که باید تکلیف مان مشخص شود. هزینه ها خیلی سنگین است و اگر کمک نشویم قطعا مشکل خواهیم داشت. الان هنوز تصمیم نگرفتیم اما از نظر کار و عملکرد از کی روش رضایت کاملی داریم و بهترین مربی است که ایران می تواند داشته باشد.
 
رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه افزود: شرایط تیم ملی به گونه ای است که همه دارند تلاش می کنند تا تیم ملی به نتایج قابل قبولی دست پیدا کند. ما نباید با یک برد مغرور شویم و یک باخت هم
 
کفاشیان در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است بعد از جام جهانی مثل پس از جام جهانی 2006 رئیس فدراسیون تغییر کند گفت: هر کاری در فدراسیون جایگاه خودش را دارد. ما عملکردی داریم که در همه بخش ها سنجیده می شود. ما دو سال به عنوان فدراسیون برتر در آسیا شناخته شدیم. نتیجه اش هم این است که تیم های ما دارند نتیجه می گیرند. در کنگره اخیر آسیا هم از ایران به عنوان کشوری نام برده می شد که عملکردش خوب بوده است. در مجمع فدراسیون سرنوشت مدیریت با نتایج تغییر نمی کند. اگر دلیلی داشته باشد مدیریت تغییر می کند اما اگر دلیلی نداشته باشد هیچ تغییری صورت نخواهد گرفت.
 
وی افزود: با دو باخت در جام جهانی مدیریت تغییر نخواهد کرد. ما چند سال قبل تصمیم نادرستی گرفتیم و ضربه اش را هم خوردیم. این نباید یک روال باشد که رئیس فدراسیون فوتبال با هر بهانه ای عوض شود.
 
علی کفاشیان با تاکید بر اینکه بازیکنان تیم ملی از شرایط خوبی برای دیدارهای جام جهانی برخوردارند گفت: خوشبختانه تیم ملی تمرینات خوبی را پشت سرگذاشته است و بازیکنان با انسجام و هماهنگی بالایی که دارند آماده حضور در جام جهانی هستند و امیدوارم بتوانیم در این دوره از مسابقات نتایج خوبی کسب کنیم.
 
رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به میزبان برزیلی ها در این دوره از مسابقات گفت: شرایط برای میزبانی جام جهانی کمی متفاوت است. برزیل شرایط خاص خودش را دارد اما هتل هایی که در نظر گرفته اند با هتل های کشورهای دیگر متفاوت است و شرایط جام جهانی را ندارد.
 
وی در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است مثل زمان قطبی در تیم ملی بازیکنان بیایند و بگویند سرمربی را تغییر دهید گفت: نکونام و چند بازیکن دیگر آمدند و گفتند که کی روش را حفظ کنید. این ماجرا با زمان افشین قطبی کاملا متفاوت است. الان هم دوست دارند که کی روش در تیم ملی بماند. من و نبی ندیدیم که بازیکنی بیاید و از شرایطی ناراضی باشد.
 
علی کفاشیان در مورد پاداشی که برای بازیکنان تیم ملی در جام جهانی در نظر گرفته شده است: ما از گودرزی خواستیم که برای اعضای تیم ملی یک پاداش در نظر بگیرد اما هنوز هیچ چیز مشخص نیست و پاداشی هم برای نتیجه گرفتن تیم ملی در جام جهانی مشخص نشده است.
 
رئیس فدراسیون فوتبال در مورد آخرین وضعیت میزبانی ایران برای جام ملت های آسیا گفت: فقط ما و امارات برای این نامزدی باقی مانده ایم که صحبت هایی را هم با مسئولان کشورهای دیگر انجام دادیم و قرار است در جلسات آینده در این مورد تصمیم گیری شود.

نظرات بینندگان