arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۶۷۰۲۱
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۶ - ۲۵ خرداد ۱۳۹۳

پروین: از ترس هواپیما به برزیل نرفتم/ هلند شانسی اسپانیا را برد!

دیدید که مقابل کرواسی پنالتی الکی برای برزیل گرفتند، اصلاً سر کرواسی را بریدند، حالا نمی‌دانم این موضوع ربطی به میزبانی برزیلی‌ها داشت یا خیر؟ اما در کل، برزیل بازی‌اش چنگی به دل نزد و اگر اینطور باشد به جایی نمی‌رسد. البته نباید عجله کنیم، خدا را چه دیدید شاید در بازی‌های بعدی همه چیز برعکس اتفاق بیفتد. جام جهانی با همین اتفاقاتش زیباست و مردم عاشق آن هستند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

پیشکسوت فوتبال ایران به آنالیز بازی‌های جام جهانی، ارزیابی دیدار فردای تیم ملی با نیجریه و عملکرد درخشان تیم ملی والیبال در لیگ جهانی پرداخت.

به گزارش انتخاب،علی پروین این روزها با جدیت پیگیر اخبار جام جهانی است. گفت‌وگوی او  را می‌خوانید:

بازی‌های جام‌جهانی را می‌بینید؟
مگر می‌شود جام جهانی را نبینم؟ سؤال‌های عجیب و غریب می‌پرسید. بهترین‌های جهان با هم بازی می‌کنند و واقعاً دیدن بازی‌ها لذت‌بخش است اما برخی اوقات کم می‌آورم و در حالی که تلویزیون روشن است خوابم می‌برد، چون بعضی بازی‌ها دیروقت انجام می‌شود، این هم بد است.

تا الان بازی‌ها چطور بوده؟
در این دو روز همه اتفاقات را در جام جهانی دیدیم. من قبلاً گفتم بگذارید جام جهانی شروع شود آن وقت می‌فهمید کدام تیم چند مرده حلاج است، حالا فکر کنم به حرف من رسیدید.

منظورتان چیست؟
تیم‌های مدعی و خوب، خود را نشان دادند. به نظر من ایتالیا تیم شاهکاری است و امسال گزینه اول بالا بردن جام است. آنها خیلی خوب استارت زدند و تیمی منسجم هستند، به نظرم این ایتالیا شاهکار ایتالیای چند سال گذشته است. اگر اتفاق خاصی رخ ندهد ایتالیا با گل‌ها و نتایجی که می گیرد می‌تواند شگفتی ساز شود. البته این تیم سابقه قهرمانی در جام جهانی را دارد اما این بار تیم ایتالیا با گذشته فرق می‌کند

تیم‌های دیگر چطور؟
تا به امروز، ایتالیا را خیلی پسندیدم و مطمئن باشید باز هم نتایج بهتری می‌گیرد چون آنها فوتبال را بسیار خاص و زیبا بازی می‌کنند که آدم لذت می‌برد آن را می‌بیند.

و اما هلند؟
واقعاً برد هلند مقابل اسپانیا شانسی بود، بزرگترین فوتبال‌دانان جهان فکرش را هم نمی‌کردند که اسپانیا با آن عظمت و مربی‌ای مثل آقای دل‌بوسکه 5 گل از هلند بخورد اما این اتفاق افتاد و به نظرم این موضوع نشان داد که در جام جهانی امسال هم شگفتی وجود دارد، پس باید باز هم پای تلویزیون بنشینیم و بیدار باشیم.

فقط ایتالیا را شانس قهرمانی می‌‌دانید.
ایتالیا، هلند، آرژانتین و آلمان به نظرم مدعی هستند اما خداوکیلی برزیل هم ضعیف بود و چیز زیادی از آنها ندیدم، به نظر شما این برزیل می‌تواند به جایی برسد؟

نظر شما چیست؟
دیدید که مقابل کرواسی پنالتی الکی برای برزیل گرفتند، اصلاً سر کرواسی را بریدند، حالا نمی‌دانم این موضوع ربطی به میزبانی برزیلی‌ها داشت یا خیر؟ اما در کل، برزیل بازی‌اش چنگی به دل نزد و اگر اینطور باشد به جایی نمی‌رسد. البته نباید عجله کنیم، خدا را چه دیدید شاید در بازی‌های بعدی همه چیز برعکس اتفاق بیفتد. جام جهانی با همین اتفاقاتش زیباست و مردم عاشق آن هستند.

تیم ملی کشورمان فرداشب مقابل نیجریه بازی می‌کند، نظرتان چیست؟
در مرحله اول برای بچه‌ها از صمیم قلب آرزوی موفقیت می‌کنم، آنها بدانند با برد نیجریه، راه صد ساله را می‌توانند یک شبه بروند. نیجریه تیم قدرتی است اما اتفاقات جام جهانی نشان داده که فوتبال غیرقابل پیش‌بینی است. همه می‌گفتند اروگوئه، کاستاریکا را با خاک یکسان می‌کند اما کاستاریکا ایستاد و درسی به اروگوئه داد تا سینه خود را آن طور سپر نکند.

این چه ربطی به بازی تیم ملی ما دارد؟
بچه‌ها باید از این بازی‌ها درس بگیرند، اگر تیم نیجریه چندین بازیکن لژیونر خوب دارد ما هم ایرانیم و همیشه ثابت کردیم مرد روزهای سختیم، اگر یک امتیاز هم از نیجریه بگیریم خیلی خوب است، اما ان‌شاءالله سه امتیاز را می‌گیریم. بچه‌ها به جام جهانی رفتند، هیچ چیز برای از دست دادن ندارند و باید دار و ندارشان را در زمین پیاده کنند. درست است نیجریه‌ها گردن‌کلفتند، اما بازیکنان ما هم از لحاظ بدنی بد نیستند، تازه برخی از آنها تکنیکی هم هستند. ترسی نباید به دل راه بدهیم. باید رو به جلو برویم و بقیه را به آن بالاسری بسپاریم.

نتیجه را پیش‌بینی می‌کنید؟
ان‌شاءالله بچه‌ها روسفید می‌شوند، فوتبال قابل پیش‌بینی نیست، اما مثل بازی با استرالیا و آمریکا در این بازی هم بچه‌ها روسفید بیرون می‌آیند، البته نباید بیش از حد روی آنها فشار بیاوریم و با آرامش آنها را به نبرد نیجریه بفرستیم. اگر از این بازی دست پر بیرون بیاییم خیلی راحت‌تر به دو بازی آینده فکر می‌کنیم.

راستی شما چرا به برزیل نرفتید؟
از ترس هواپیما.

چرا؟
من نیم ساعت می‌ترسم سوار هواپیما شوم، حالا 20 ساعت باید تا برزیل بروم؟ شما خودتان سوار هواپیما می‌شوید نمی‌ترسید؟ آن سفری را هم که به مالزی رفتم با هزار سلام و صلوات 7، 8 ساعت سوار هواپیما بودم. ان‌شاءالله از همین ایران برای بچه‌ها دعا می‌کنم تا موفق شوند.

انتظارتان از بازیکنان تیم ملی چیست؟
بازی خوب، در حد ایران، بجنگند، مردم فوتبال را خوب می‌فهمند. ای کاش بازی‌های تدارکاتی‌مان در ایران بود، اما نشد، چون مردم بیشتر به این بچه‌ها روحیه می‌دادند، دست و پایشان نلرزد و اگر بازیکنان حریف را ببینند در ذهن خود، خودشان را بالاتر از آنها ببینند. البته در این میان، بازیکن باتجربه داریم اما ای کاش بازیکنان دیگری مثل کریمی هم داشتیم، اما الان هم بچه‌ها یک طور دیگر روحیه گرفته‌اند.

چطور؟
همین‌طور که تیم والیبال ما اینطور برزیل را می‌کوبد و در رشته تیمی یکی از بزرگترین تیم‌های جهان را می‌بریم، قطعاً فوتبالیست‌ها هم می‌دانند که کار در ورزش نشد ندارد، البته ما بیرون نشسته‌ایم و می‌گوییم این کار و آن کار را انجام دهند. این بازیکنان هستند که باید تصمیم‌های در ذهن خود را اجرایی کنند. من باز هم می‌گویم وقتی بازیکن وارد زمین می‌شود دیگر مربی هر چه داد بزند او کار خودش را می‌کند، پس بازیکنان باید تمرکز لازم را داشته باشند.

راستی نظرتان در مورد شکست برزیل چیست؟
یک ملت خوشحال شدند، ان‌شاءالله سر ایتالیا هم در ایران همین بلا را می‌آوریم. تا یکی دو بازیکنی که برای بچه‌های ما خط و نشان می‌کشیدند حساب کار دستشان بیاید.

به ورزشگاه آزادی نمی‌روید؟
این بازی نخیر، اما ان‌شاءالله از بازی‌های بعدی، فدراسیون والیبال اگر یک صندلی به ما بدهد در خدمت‌شان خواهیم بود و این برای من یک افتخار است که اینطور هنرنمایی جوانان والیبالیست را ببینم. ان‌شاءالله فوتبال هم نتیجه خوب می‌گیرد و مردم همه با هم جشن فوتبالی و والیبالی را در ایران برگزار می‌کنند.

در پایان اگر حرفی دارید بگویید.
آرزوی موفقیت برای بچه‌های فوتبال و والیبال و یک درخواست از مردم که دعاهایشان را بدرقه راه بچه‌های فوتبالی و والیبالی کنند. سه بازی ما در جام جهانی خیلی سخت است، اما معتقدم بچه‌ها باید بدون ترس رو به جلو بروند. مردم ما فوتبال را خوب می‌فهمند و بازی زیبا باعث می‌شود تا مردم از بچه‌های فوتبالیست ما تقدیر و تشکر کنند. هیچ چیز دور از دسترس نیست و چه بسا ما بتوانیم نیجریه را به زانو دربیاوریم.
منبع: فارس
نظرات بینندگان