arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۶۷۴۷۵
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۱۹ - ۲۷ خرداد ۱۳۹۳

متن تقریظ رهبر معظم انقلاب بر کتاب «من زنده‌ام»+تصویر

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رهبر معظم انقلاب پس از مطالعه کتاب «من زنده‌ام» به قلم معصومه آباد در تقریظی بر این کتاب نوشتند: گنجینه یادها و خاطره‌های مجاهدان و آزادگان، ذخیره عظیم و ارزشمندی است که تاریخ را پربار و درس‌ها و آموختنی‌ها را پرشمار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، متن تقریظ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر کتاب «من زنده‌ام» به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

کتاب را با احساس دوگانه اندوه و افتخار و گاه از پشت پرده اشک خواندم و بر آن صبر و همت و پاکی و صفا و بر این هنرمندی در مجسم کردن زیبائی‌ها و رنج‌‎ها و شادی‌ها آفرین گفتم. گنجینه یادها و خاطره‌های مجاهدان و آزادگان، ذخیره عظیم و ارزشمندی است که تاریخ را پربار و درس‌ها و آموختنی‌ها را پرشمار می‌کند. خدمت بزرگی است آنها را از ذهن‌ها و حافظه‌ها بیرون کشیدن و به قلم و هنر و نمایش سپردن.

این نیز از نوشته‌هایی است که ترجمه‌اش لازم است. به چهار بانوی قهرمان این کتاب و بویژه نویسنده و راوی هنرمند آن سلام می‌فرستم.

92/7/5

«من زنده‌ام»، مجموعه خاطرات معصومه آباد از روزهای کودکی تا زمان اسارتش در اردوگاه‌های رژیم بعث عراق است که سال گذشته برای اولین‌بار روانه بازار کتاب شد. 116 صفحه نخست این اثر به روایت روزهای کودکی، شرح خانواده و وقایع این دوران بر راوی می‌گذرد و پس از آن رخدادهای جنگ از نگاه آباد و سپس اسارتش در دست نیروهای بعثی روایت می‌شود.

مراسم رونمایی از تقریظ رهبر معظم انقلاب بر این کتاب عصر امروز سه شنبه 27 خرداد ماه 93 در مراسمی در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.نظرات بینندگان