arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۶۷۶۴۱
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۱۶ - ۲۸ خرداد ۱۳۹۳

تکذیب شایعه دستور روحانی برای تمدید قرارداد کی‌روش

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :


نایب‌ رییس فدراسیون فوتبال با رد شایعه دستور ریاست جمهوری برای تمدید قرارداد کارلوس کی‌روش گفت: دولت قول حمایت مالی برای تمدید قرارداد کارلوس کی‌روش نداده و این پروسه به پس از جام‌جهانی موکول شده است.

سیدهادی آیت‌اللهی با رد شایعه دستور ریاست جمهوری برای تمدید هر چه زودتر قرارداد کارلوس کی‌روش اظهار کرد: با توجه به عملکردی که تیم ملی قبل از حضور در جام‌جهانی داشت، بارها گفته بودیم که اولویت فدراسیون تمدید قرارداد کارلوس کی‌روش بوده و این مصوبه هیات رییسه فدراسیون هم هست اما تحقق این مساله تنها در گرو تامین اعتبارات لازم خواهد بود و این اعتبار یا باید از محل اسپانسرهای جدید یا حمایت دولت تامین شود. در حال حاضر و حتی پس از اولین بازی تیم ملی در جام‌جهانی 2014 هم، هیچ قولی برای حمایت دولت و تخصیص اعتبار دولتی برای این کار داده نشده و این که رییس‌جمهور دستور داده‌ تا قرارداد کی‌روش هر چه سریع‌تر تمدید شود، هم صحت ندارد.

کفاشیان و کی‌روش قهر نیستند و برخی درصدد حاشیه‌سازی‌اند!

او در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر رابطه سرد علی کفاشیان و کارلوس‌ کی‌روش در برزیل به خاطر مسایل مربوط به آل‌اشپورت تصریح کرد: موضوع قهر یا ارتباط سرد کفاشیان و کی‌روش اصلا صحت ندارد و متاسفم که عده‌ای می‌خواهند با بیان این مسایل غیرواقعی و بی‌اهمیت به تیم حاشیه وارد کنند. ضمن این که موضوع توافق سرمربی تیم ملی با آن شرکت، یک مساله کاملا شخصی بوده و به فدراسیون و تیم ملی هیچ ارتباطی ندارد. از طرفی فدراسیون پروسه تمدید قرارداد کی‌روش را به بعد از جام‌جهانی موکول کرده و در طول برگزاری این رقابت‌ها اقدامی نمی‌کند.

منتقدان تاکتیک تیم ملی به گذشته ایتالیا و یونان نگاه کنند

نایب‌رییس اول فدراسیون همچنین در واکنش به انتقاد بعضی از رسانه‌ها و کارشناسان خارجی و داخلی نسبت به تاکتیک تدافعی تیم ملی در جام‌جهانی از عملکرد ملی‌پوشان مقابل نیجریه تمجید کرد و به ایسنا گفت: همان طور که پیش‌بینی می‌شد، تیم آماده‌ای را از ایران دیدیم و نشان می‌داد نهایت استفاده از فرصت آماده‌سازی قبل از جام شده بود. کسانی که انتقاد می‌کنند، اگر به گذشته نگاه کنند ایتالیای دهه 60، 70 تا 80 میلادی فوتبال تدافعی را بازی می‌کرد که پایه‌گذار آن "هلنیو هررا" بود. ایتالیا بعدها با همین رویکرد به قهرمانی و نایب‌قهرمانی جهان هم رسید. تیم یونان در یورو 2004 هم از همین شیوه استفاده کرد. قرار نیست فوتبال همه چیز را با هم داشته باشد. تیم ملی حداقل امتیاز را گرفت و این ثمره نگاه حرفه‌ای یک مربی بزرگ بود. مطمئنم کی‌روش برای بازی با آرژانتین هم برنامه ویژه‌ای دارد.

شاید از آرژانتین امتیاز بگیریم چون توپ گرد است و دروازه گشاد!

او درباره احتمال امتیازگیری تیم ملی از آرژانتین نیز اظهار کرد: به هر حال توپ گرد است و دروازه گشاد! بازیکنان آرژانتین هم غیرطبیعی نیستند اما مساله اصلی این است که از خلاقیت‌ها و فرصت‌های به دست آمده، بهترین استفاده را برد. ایران تیم دست‌وپا بسته‌ای برای آرژانتین نیست. ضمن این که با نتیجه به دست آمده تا آخرین بازی مرحله گروهی شانس صعود داریم و به نظر در این گروه با حداقل امتیاز هم بشود، صعود کرد.

ازبکستان عذرخواهی کرد

آیت‌اللهی درباره علت لغو اردوی ازبکستان تیم امید هم به ایسنا گفت: ازبکستان چند روز پیش با ارسال نامه‌ای به فدراسیون از انجام بازی تدارکاتی با تیم ایران عذرخواهی کرد و دلیلی را هم بیان نکرد. ما هم اردوی اردن را که هنوز قطعی نشده بود، به سرعت نهایی کردیم و تیم ملی 28 تیر به این کشور رفته تا دو بازی تدارکاتی را در آنجا انجام دهد.

رایزنی برای حضور آزمون و جهانبخش در اینچئون

وی درباره علت غیبت سردار آزمون در این مرحله از اردوی تیم امید به ایسنا گفت: سردار آزمون بلافاصله پس از بازی‌های لیگ روسیه به اردوی تیم ملی رفت و تا پیش از جام‌جهانی تمرین سخت و پرفشاری را پشت‌سر گذاشته بود و با نظر وینگادا در زمان این اردو استراحت می‌کند. نام او را هم بنده به لیست دعوت‌شدگان اضافه کرده بودم تا تست‌های پزشکی و آمادگی جسمانی قبل از تمرینات را انجام دهد که گویا در اردوی تیم ملی انجام داده بود.

نایب‌رییس اول فدراسیون درباره احتمال سفر تیم ملی امید به بازی‌های آسیایی بدون آزمون و جهانبخش هم گفت: این مساله هنوز مشخص نیست. بازی‌های آسیایی در تاریخ‌های فیفادی قرار نداشته و باشگاه‌ها می‌توانند طبق قانون بازیکنان‌شان را در اختیار داشته باشند اما فدراسیون با باشگاه روبین‌کازان و همین طور باشگاهی که جهانبخش در آن بازی خواهد کرد، مکاتبه کرده و تمام تلاشش را می‌کند تا بتوان از حضور آنها در تیم ملی برای بازی‌های آسیایی استفاده کرد.

اردوی تدارکاتی تیم ملی جوانان در ترکیه

آیت‌اللهی در پایان درباره وضعیت مبهم بعضی از اردوهای تدارکاتی تیم ملی جوانان در آستانه برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی جام‌جهانی نیز خاطرنشان کرد: هر قدر جستجو کردیم هنوز برای این تیم تورنمنت تدارکاتی در تابستان پیدا نکردیم. البته تیم جوانان احتمالا اردویی را در ترکیه خواهد داشت و ما مشغول فراهم کردن آن هستیم. تلاش می‌کنیم این تیم 3 یا 4 بازی تدارکاتی در ترکیه انجام دهد.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان