arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۶۷۶۷۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۲۰ - ۲۸ خرداد ۱۳۹۳

واکنش بین‌المللی به نام‌نویسی پنج هزار ایرانی برای جنگ با تکفیری‌ها

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پس از انتشار خبر ثبت نام پنج هزار تن از هموطنانمان برای حضور در جنگ مقابل تروریست‌های تکفیری‌ها به عنوان تهدیدی آشکار برای ثبات خاورمیانه، رسانه‌های بین المللی ضمن انعکاس این اتفاق مهم، به قضاوت در این باره پرداختند اما آنچه حائز اهمیت بود، واکنش افکارعمومی در فضای بین المللی نسبت به این رویداد مهم بود که هر روز بر گستره‌ متقاضیانش در حال افزوده شدن است.

به گزارش «تابناک»، پس از حوادث عراق و جنایات گسترده تکفیری‌ها با تمرکز بر قتل عام ارتشی‌ها و شیعیان، ستاد مردمی دفاع از حریم تشیع در حالی در روزهای اخیر در سکوت خبری وب‌سایت خود را رونمایی کرده که با توجه به عمق جنایات‌‌ این گروه‌های تروریستی در عراق و همچنین خطر بالقوه‌شان برای ایران، استقبالی وسیع از ایجاد این امکان انجام شد؛ اقدامی که یک رویکرد پیشگیرانه بوده و لزوماً قرار نیست، نفرات ثبت نام کننده در این مقطع به جنگ تکفیری‌ها بروند.

بر اساس پیگیری‌ها «تابناک»، شمار ‌نام‌نویسی کنندگان در این وب‌سایت برای حضور در جنگ با تکفیری‌ها از مرز پنج هزار تن گذر کرده که تنوع داوطلبان نیز چشمگیر بوده است، حال آنکه هنوز درباره این وب‌سایت اطلاع‌رسانی نشده ‌و ‌بخش اعظم افکارعمومی از شکل‌گیری چنین ستاد مردمی آگاهی نداشتند. پس از اعلام راه اندازی حریم شیعه استقبال از این وب سایت افزایش یافته، تا جایی که در برخی ساعات سرور این وب سایت توان میزان مراجعات را نداشته و برای ساعاتی دسترسی به آن با دشواری همراه بوده است.

در این میان رسانه‌های بین المللی پس از رسانه‌های عربی منطقه به پوشش این اتفاق به نقل از «تابناک» پرداختند و برخی از این رسانه‌ها تحلیل‌های اشتباه خود را نسبت به حوادث منطقه به این موضوع نیز تسری دادند، تا آنجا که خبرگزاری فرانسه در پوشش این خبر، وقایع عراق را جنگ شیعه و سنی قلمداد کرده، حال آنکه بسیاری از قربانیان داعش در عراق، سنی‌ها نیز بوده‌اند، هرچند غیرقابل انکار است که این تروریست‌ها در مواجهه با مردم شیعه عراق، توحش بیشتری بروز داده‌اند و البته تخریب مقدسات تشیع از جمله حرمین ائمه را نیز جزو برنامه‌هایشان دارند.

بخش خبر یاهو نیز با نقل خبر خبرگزاری فرانسه، به پوشش این واقعه پرداخته و زمینه بحث و گفت و گوی کاربرانش را همچون دیگر خبرها فراهم ساخته است؛ مسئله‌ای که زمینه آگاهی یافتن و ارزیابی بیشتر نگاه افکارعمومی جهان را نسبت به این رویداد رخ داده در ایران، فراهم ساخت.

در کنار برخی اظهارنظرهای ضداسلامی و حتی ضدانسانی، یکی از کاربران ورود ایران به عراق را یک دام برای ایران تعبیر کرده است. کاربر دیگری با اشاره به سفر تعداد بسیاری از مردم ایران به شهرهای مقدس در عراق، پیش بینی کرده که مواجهه این گروه با تکفیری ها بسیار جدی خواهد بود. کاربر دیگری با لحن پرسشی مطرح کرده که تنها 5000 نفر؟ و افزوده چندان چشمگیر نیست.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱۱
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۶
0
0
سلام به نظر من سایت خوبی راه اندازی شده ما باید با کمک همدیگر داعش وحشی از بین ببریم لبیک یا حسین
نظرات بینندگان