arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۶۷۹۴۱
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۱۲ - ۳۰ خرداد ۱۳۹۳

تشکیل کمیته ویژه بررسی پرونده دانشجویان دکتری بورسیه‌ غیرقانونی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون حقوقی و پارلمانی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از تشکیل کمیته ویژه بررسی دانشجویان دکتری بورسیه‌ غیرقانونی موسوم به پرونده 3000 بورسیه خبر داد.

دکتر سعدالله نصیری قیداری گفت: این کمیته متشکل از پنج نفر از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، معاون وزیر علوم و رییس سازمان امور دانشجویی، مدیرکل بورس خارج از کشور وزارت علوم و مسئولان دولت قبل است تا در باره این پرونده تصمیم‌گیری کنند.

وی با بیان اینکه برخی از این افراد که بورسیه دکترا دریافت کرده‌اند شرایط لازم را برای ادامه تحصیل ندارند و حتی برخی نیز مصوبه هیات امنا نیز ندارند تصریح کرد: 1884 نفر از دانشجویانی که بورسیه دکترا دریافت کرده‌اند دارای شرایط لازم در معدل لیسانس و فوق‌لیسانس که در شیوه نامه موجود است نیستند و در برخی موارد نیز شرط سنی آن‌ها رعایت نشده است.

نصیری خاطرنشان کرد: اعضای این کمیته نیز در برخورد قانونی با تخلفات صورت گرفته تاکید دارد.

معاون حقوقی وزیر علوم در ادامه با اشاره به موضوع دانشجویان ستاره‌دار که آن‌ها را دانشجویان محروم از تحصیل عنوان کرد افزود: در تجدید نظری که توسط هیات مرکزی گزینش اتفاق افتاد، بخشی از این دانشجویان اجازه تحصیل پیدا کردند.

نصیری با بیان اینکه بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی حکم هیات گزینش نافذ است تصریح کرد: مراجع قضایی، سازمان بازرسی کل کشور و کمیسیون اصل 90 مجلس نیز نمی‌توانند در این تصمیم تردید و سوال ایجاد کنند.

وی در پایان تحقیق و تفحص از این پرونده‌ها را حق قانونی نمایندگان مجلس دانست و خاطرنشان کرد: در مقابل سوالات نمایندگان نیز پاسخ می‌دهیم و این روالی قانونی است که بر اساس ظرفیت‌های قانون اساسی انجام می‌شود.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان