arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۶۸۳۵۳
تاریخ انتشار: ۲۸ : ۱۴ - ۰۱ تير ۱۳۹۳

هشدار هواشناسی پیرامون شروع وزش باد و گرد‌وخاک در کشور

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :


مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور نسبت به وزش باد و گرد و خاک در در برخی مناطق جنوب غرب کشور، منطقه زابل، شرق و شمال شرق کشور طی سه روز آینده هشدار داد.

احد وظیفه افزود: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی سه روز آینده در برخی مناطق سواحل دریای خزر، ارتفاعات مرکزی البرز و بخش‌های شمالی ، شمال غرب کشور افزایش ابر و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود و در همین مدت در برخی مناطق جنوب غرب کشور گرد و خاک رقیق و وزش باد رخ خواهد داد.

وی افزود: از اواخر وقت روز یکشنبه و طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه با نفوذ هوای خشک از عرض‌های شمالی در سواحل دریای خزر کاهش دما رخ خواهد داد و دریای خزر مواج خواهد شد.

وظیفه با بیان این که در سه روز آینده شرق دریای عمان و روزهای دوشنبه و سه‌شنبه غرب خلیج‌فارس مواج است، گفت: طی این مدت در منطقه زابل، شرق و شمال شرق کشور در بعضی ساعات وزش باد شدید و گرد و خاک رخ می‌دهد.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور به وضعیت جوی هوای تهران نیز اشاره کرد و به ایسنا گفت: بر این اساس آسمان تهران در روز دوشنبه کمی ابری در پاره‌ای نقاط وزش باد و رشد ابر در ارتفاعات پیش‌بینی شده است که حداقل و حداکثر دما در این روز به 26 و 39 درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد. همچنین وضعیت هوای تهران در روز سه‌شنبه کمی ابری و وزش باد در ارتفاعات افزایش ابر خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز با یک درجه کاهش به 25 و 38 درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد رسید.

منبع: ایسنا
برچسب ها: عمان ، هواشناسی ، دما
نظرات بینندگان