arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۶۸۴۹۸
تاریخ انتشار: ۵۷ : ۰۹ - ۰۲ تير ۱۳۹۳

تبریک معاون روحانی درپی ثبت جهانی شهر سوخته

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :


معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با صدور پیامی ثبت جهانی " شهر سوخته " را به عنوان هفدهمین اثر جهانی ایران در فهرست یونسکو تبریک گفت.

 پیرو ثبت جهانی پرونده‌ی «شهر سوخته» در سی‌وهشتمین اجلاس یونسکو که در شهر دوحه قطر در حال برگزاری است، دکتر مسعود سلطانی‌فر، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، با صدور پیامی این رویداد بزرگ را تبریک گفت.

پیام تبریک دکتر سلطانی فر به شرح زیر است:

" با تلاش پیگیرانه و علمی کارشناسان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در تهیه و ارائه پرونده‌ی «شهر سوخته» به یونسکو، رویداد مبارک دیگری برای ملت فرهنگ دوست ایران اسلامی رقم خورد و " شهر سوخته " با رای قاطع تمام اعضا در سی‌وهشتمین اجلاس یونسکو به فهرست میراث جهانی پیوست و به این ترتیب هفدهمین اثر از میراث فرهنگی ارزنده کشورمان جهانی شد. بدون شک ثبت جهانی " شهر سوخته " به عنوان یکی از نمادهای تاریخی صلح و همزیستی مسالمت‌آمیز ایرانیان، پیام دوستی ملت و دولت ایران را بیش از پیش به گوش جهانیان خواهد رساند و موجب شناخت بیشتر مردم کشورهای دیگر نسبت به عظمت تاریخ و فرهنگ این مرز و بوم خواهد شد. این رویداد فرهنگی مبارک را به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله العالی) رهبر فرزانه انقلاب، جناب آقای دکتر روحانی رئیس جمهوری محترم و آحاد ملت فرهیخته و فرهنگ دوست کشورمان تبریک و تهنیت می‌گویم. "

دیروز یکشنبه، اول تیرماه مصادف با 22 ژوئن 2014 میلادی در سی‌وهشتمین اجلاس یونسکو که در شهر دوحه قطر در حال برگزاری است، پرونده‌ی «شهر سوخته» از طرف ایران مطرح و بدون رأی مخالف به ثبت جهانی رسید.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان