arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۶۸۵۰۸
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۱۰ - ۰۲ تير ۱۳۹۳

چند نکته قابل تامل درباره روند بازی تیم ملی در برزیل

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :


بازی با بوسنی سخت تر از آرژانتین است. ما با آگاهی از فوتبال آرژانتین مقابل آنها بسته بازی کردیم اما ...

ابراهیم قاسمپور در یادداشت خود در روزنامه اعتماد نوشت:

1- بازیکنان تیم ملی مقابل آرژانتین بازی خوبی را به اجرا گذاشتند و توانستند شایستگی های خود را به تمام دنیا ثابت کنند. بازیکنان تیم ملی در نیمه اول تحت تاثیر نام آرژانتین قرار گرفته بودند و استرس توانسته بود بر آنها حاکم شود اما در نیمه دوم این استرس از روی بازیکنان تیم ملی برداشته شد و به خودباوری رسیدند و توانستند چندین موقعیت خوب خلق کنند.

2- برنامه ایران در بازی مقابل آرژانتین این بود که دفاع بسته انجام دهد و نگاهش به ضد حملات باشد. ما در این بازی دنبال فرصت بودیم که چندین فرصت خوب هم به دست آوردیم اما نتوانستیم تبدیل به گل کنیم. کی روش در بازی با آرژانتین توانست تمام برنامه های خود را اجرا کند. ما در بازی با آرژانتین مستحق باخت نبودیم و اگر داور آن اشتباهات فاحش را نمی کرد مطمئنا می توانستیم با یک نتیجه باور نکردنی از زمین خارج شویم. در کل تیم ملی آبرومندانه بازی کرد و جای هیچ انتقادی از بازیکنان و کادرفنی ایران وجود ندارد.

3- ماندن کی روش در تیم ملی خیلی به سود ما خواهد بود. او مربی حرفه یی است و در این چند سالی که در فوتبال ایران کار کرده با سبک فوتبال ایران، اخلاق ورزشکاران و مردم مان به خوبی آشنا شد. اما اگر فدراسیون فوتبال می خواهد با کی روش قرارداد ببندد باید این قرارداد بلندمدت باشد و از او بخواهند تا در ساختارهای فوتبال ایران تغییرات ایجاد کند.

4- مطمئنا نیجریه بازی را به آرژانتین واگذار می کند مگر آنکه اتفاقات خاصی رخ دهد تا نیجریه بتواند از آرژانتین امتیاز بگیرد. ما باید تنها تمرکزمان روی بازی با بوسنی باشد و اگر بوسنی را با دو گل شکست دهیم صعود می کنیم. به نظرم بازی با بوسنی سخت تر از آرژانتین است. ما با آگاهی از فوتبال آرژانتین مقابل آنها بسته بازی کردیم اما در بازی آخر نیاز به برد داریم و همین امر باعث می شود فضاهای بیشتری به حریف بدهیم و بوسنی نیز دوست ندارد که بدون امتیاز این مسابقات را ترک کند و حداقل می خواهند از اعتبار کشورشان دفاع کنند.

نظرات بینندگان