arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۶۸۵۷۲
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۵ - ۰۲ تير ۱۳۹۳

سفیر جام جهانی برزیل: از بازی آژانتین خوشم نیامد/ ایران برای برد مقابل نیجریه می‌جنگید

وی در مورد اعتراضات مردمی به این مساله تاکید کرد: اعتراضات مردمی نسبت به برخی موارد هم ارزشمند است. ما در یک کشور مردمی و دارای دموکراسی هستیم و این حق همه است که در خصوص بسیاری از موارد و کارهایی که تمام نشده، پیگیری داشته باشند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
"خوزه روبرتو گاما داولویرا" ملقب به "ببتو" در خصوص وضعیت فعلی خود گفت: علاقه من به خانواده‌ام همیشه زیاد بوده و از خدا خواسته‌ام تا همیشه مرا کمک کند. خانواده‌ام نیز در همه حال کنارم بوده‌اند. شادی‌های پس از گل من نمونه‌ای از این علاقه است.

پسرم باید فوتبالیست بزرگی شود

وی که با خبرنگار جام از نگاه 2 در برزیل گفتگو می‌کرد، ادامه داد: متئوس پسرم استعدادهای زیادی دارد و به همسرم گفتم او باید یک فوتبالیست بزرگ شود زیرا برای فوتبال متولد شده است. 

سازماندهی جام جهانی دردسرهای زیادی دارد
سفیر جام جهانی 2014 در خصوص این رقابتها عنوان کرد: هیچ وقت نمی‌دانستم برگزاری جام جهانی چه دردسرهایی دارد اما حالا می‌بینم چه کار دشواری است و سازماندهی جام جهانی دردسرهای زیادی دارد. من به عنوان داوطلب وارد این قضیه شدم و مساله اقتصادی آن اصلا مهم نیست.

وی در مورد اعتراضات مردمی به این مساله تاکید کرد: اعتراضات مردمی نسبت به برخی موارد هم ارزشمند است. ما در یک کشور مردمی و دارای دموکراسی هستیم و این حق همه است که در خصوص بسیاری از موارد و کارهایی که تمام نشده، پیگیری داشته باشند.

ایران برای برد مقابل نیجریه می‌جنگید
ببتو در مورد دیدار ایران و نیجریه همچنین افزود: این مسابقه خیلی تکنیکی و خوب نبود و اولین دیدار صفر - صفر جام بود. ایرانی‌ها در آن دیدار بازی می‌کردند و واقعا می‌خواستند تا پیروز شوند. هر دو تیم می‌جنگیدند و بازی نزدیک به هم را از آنها شاهد بودیم.

از بازی آژانتین خوشم نیامد
وی در خصوص تیم آرژانتین افزود: از بازی آژانتین چندان خوشم نیامد. بهترین بازیکن دنیا مسی در این تیم حضور دارد اما اصلا هیچ بالانسی از وی شاهد نبودیم و بازی درستی از وی مشاهده نکردیم؛ در حالیکه از این بازیکن انتظار می‌رود اثر عمیقی روی بازی بگذارد.

سفیر جام جهانی 2014 با بیان اینکه شرایط آرژانتینی‌ها از وسط زمین به سمت گل حریف خوب است اما دفاعشان تعریف کردنی نیست، در ادامه یادآور شد: اگر تیمی ترس از باختن داشته باشد، می‌بازد و باید همیشه برای برد به میدان رفت. در جام جهانی اتفاقاتی می‌افتد که کسی باور نمی‌کند، پس باید جنگید.

وی در خصوص وضعیت اسپانیا در این جام عنوان کرد: اسپانیا را در این جام خسته دیدم. آنها در اولین بازی خود شکست سنگینی خوردند که واقعا نمی‌دانم چه اتفاقی برای آنها افتاد که چنین نتیجه‌ای رقم خورد. در جام جهانی اگر تمام فکر و انرژی خود را نگذارید، محال است که موفق شوید. 

از حذف اسپانیا ناراحت هستم
ببتو در ادامه تصریح کرد: من این را می‌گویم زیرا خودم در جام جهانی بوده‌ام. نمی‌دانم اسپانیا چطور به جام جهانی وارد شد و واقعا به خاطر این تیم ناراحتم. اسپانیا فوتبال بزرگی دارد اما دایره زندگی همین است. 


نیمار پتانسیل بالایی دارد
وی در خصوص تیم ملی برزیل عنوان کرد: هیچ وقت نمی‌شود همه مسئولیت را روی یک بازیکن گذاشت. جام جهانی را هیچ وقت یک نفر نمی‌برد. فوتبال ورزش دسته جمعی است. درست است که نیمار خیلی برای برزیل مهم است اما وقتی تیم می‌برد، همه برنده‌اند و وقتی می‌بازد، همه باخته‌اند.  نیمار فقط 23 سال سن دارد و از نظر پتانسیل خیلی بالاست.

سفیر جام جهانی 2014 در خصوص بخت‌های قهرمانی در این دوره از جام گفت: ایتالیا، فرانسه، آرژانتین، برزیل و آلمان از بخت‌های قهرمانی هستند. آلمانی‌ها سال‌هاست که با هم بازی می‌کنند. برزیلی‌ها قوی هستند و تجربه دارند ‌مابقی تیم ها نیز برای قهرمانی می‌جنگند.

مارادونا تاریخچه و داستانی در فوتبال دنیا است
وی با بیان اینکه در ورزشگاه دیدار ایران و آرژانتین مقابل اتلتیکو گل‌زنی کرده‌ و خاطره خوبی از آن دارد، در مورد مسی اظهار کرد: مسی دومین جام جهانی‌ش را تجربه می‌کند اما هنوز هیچ جامی را نبرده است. خیلی مشکل است بگوییم کدام بازیکن بهترین است. نیمار و کریستیانو رونالدو نیز عملکرد بسیار خوبی دارند. در مقایسه مسی و مارادونا باید بگویم مارادونا یکی از بهترین هاست. وی یک تاریخچه و داستان در فوتبال دنیاست. 

آرزوی موفقیت برای ایران
ببتو در پایان برای تیم ملی فوتبال کشورمان آرزوی موفقیت کرد.

منبع: مهر
نظرات بینندگان