arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۶۸۷۴۷
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۱۳ - ۰۳ تير ۱۳۹۳

نمایش تصاویر زنان ساپورت‌ پوش در مجلس/ مطهری:دوستان به وجد آمده‌اند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :


نماینده مردم تهران تأکید کرد: در جلسات عفاف و حجاب صرفاً آمار برای رفع تکلیف ارائه می‌شود حتی ممکن است برای برخی بانوان پرونده قضایی تشکیل شود. بنده نمی‌گویم همه بانوان چادری شوند بلکه باید با ناامنی‌های فرهنگی برخورد مناسبی شود.

 علی مطهری در جلسه سؤال از وزیر کشور گفت: از توضیحات وزیر کشور چنین برمی‌آید که ایشان بر کار فرهنگی برای مبارزه با پدیده بی‌حجابی تأکید دارد بنابراین به نظر می‌رسد صورت مسئله برای ایشان مشخص نیست.

نماینده مردم تهران تأکید کرد هر قدر در این خصوص کار فرهنگی شود و بودجه اختصاص یابد باز برخی به عفاف و حجاب پایبند نیستند، بنابراین دولت باید وارد کار شود.

مطهری با اشاره به پیشنهاد وزیر کشور مبنی بر سپردن امر به معروف و نهی از منکر به مردم گفت: انجام این کار نیاز به واگذاری ندارد. همه جامعه نسبت به امر به معروف و نهی از منکر لسانی مسئولیت دارند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به انتقاد وزیر کشور نسبت به فقدان ضمانت اجرایی قانون عفاف و حجاب گفت: اگر معتقدید قانون مذکور ضمانت اجرایی ندارد خودتان اصلاحش کنید. وقتی در شرع مسئله حجاب مورد تأکید است انجام آن نیاز به قانون ندارد. باید از ورود بانوان ساپورت‌پوش به سازمان‌ها جلوگیری شود. بحث اصلی نیز نوع برخورد حکومت با ناهنجاری‌های فرهنگی است و باید به ‌گونه‌ای برخورد شود که مردم اراده‌ی دولت را در این زمینه به‌خوبی احساس کنند.

مطهری ریشه انحطاط فرهنگی جامعه را دولت‌های نهم و دهم دانست و افزود: سیر انحطاط فرهنگی طی سال‌های گذشته از سیاست‌های دولت‌های گذشته و رفتار مشائی آغاز شد. این فرد در دولت قبل، دولت را فاقد مسئولیت در این حوزه دانست و این وظیفه را متوجه علما، آموزش عالی و صدا و سیما کرد.

رئیس جمهور وقت نیز چند بار علیه اقدامات نیروی انتظامی در برخورد با پدیده بدحجابی موضع‌گیری کرد حتی در جلسه استیضاح رئیس جمهور نیز گفت "اینقدر به مردم گیر ندهید" و بعد هم یک شعر در این راستا خواند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس متذکر شد از دولت قبل به دلیل افکار ویژه‌اش انتظار اجرای قانون عفاف و حجاب را نداشتیم ولی از دولت جدید چنین انتظار می‌رود. اما به نظر می‌رسد دولت جدید نیز راه دولت قبل را در پیش گرفته است.

مطهری با تأکید بر اینکه مطرح شدن وضعیت عفاف و حجاب در سؤالم از وزیر کشور به معنای اسفناک‌بودن وضعیت حجاب در کل کشور نیست گفت: وضعیت حجاب در کل کشور قابل قبول است. بانوان ایرانی، پوشش اسلامی را بر اساس عقیده و منطق پذیرفته‌اند. سخن بنده از موارد نادر است که گاهی بنیاد خانواده را تهدید می‌کند.

نماینده مردم تهران متذکر شد: هر مقدار هم که کار فرهنگی و تربیت دینی و اخلاقی انجام شود و بودجه هم به آن اختصاص یابد باز هم میل خودانگاری مانع از اهمیت بخشی از بانوان کشور به عفاف و حجابشان است.سؤالم اینست که آیا دولت باید در این مرحله هم سکوت کند و جامعه را به حال خود رها کند.

وی ادامه داد: پاسخ این است که دولت اسلامی همان‌طور که در ماه رمضان با روزه‌خواران برخورد می‌کند، در این حوزه نیز مسئولیت دارد .

مطهری یادآور شد: التذاذات جنسی بر اساس اسلام باید در چارچوب خانواده تأمین شود. در غرب چون کانون خانواده، کانون مستحکمی نیست اماکن ویژه‌ای برای مسائل جنسی پیش‌بینی شده است. در ایران نیز اگر عفاف و حجاب بدتر شود و توسعه یابد باید اماکن ویژه پیش‌بینی شود تا از حوادث ناگوارتر جلوگیری شود.

نماینده مردم تهران هشدار داد: یا باید نظام خانوادگی اسلام را ترویج کنیم یا باید از نظام فرهنگی غرب تبعیت کنیم. دولت وظیفه دارد با گناه آشکار برخورد کند. اگر نوع پوشش مثل پوشش ساپورت ترویج شد دولت باید مانع رسمیت یافتن آن شود.

مطهری سپس از اتاق کنترل خواست تا تصاویری را که از برخی از دختران بدحجاب و با ساپورت تهیه کرده است از مونیتورهای مجلس پخش شود. به محض پخش این تصاویر هیاهو در مجلس ایجاد شد.

مطهری در واکنش به رفتار این نمایندگان به مزاح گفت: به نظر می‌رسد دوستان با دیدن این تصاویر به وجد آمده باشند.

وی در پایان توضیحات وزیر کشور را قانع‌کننده ندانست.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان