arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۶۹۰۰۵
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۱۹ - ۰۴ تير ۱۳۹۳

نوری مالکی: "دعوت به دولت نجات ملی" کودتا است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 
 
نخست‌وزیر عراق با انتقاد شدید از مخالفانی که به تشکیل دولت نجات ملی فرامی‌خوانند، این اقدام را کودتا علیه قانون اساسی عراق خواند.

به گزارش فارس، نوری المالکی نخست وزیر عراق در سخنانی، بشدت از سیاسیون عراق که خواستار تشکیل دولتی موسوم به «دولت نجات ملی» هستند، انتقاد کرد و با بیان اینکه از این سیاسیون حتی کوچک‌ترین صدایی در حمایت از نیروهای امنیتی عراق شنیده نمی‌شود، گفت: دعوت به تشکیل دولت نجات ملی، در حقیقت کودتا علیه روند سیاسی و قانون اساسی در کشور است.

نخست وزیر عراق گفت: رنجی که گریبانگیر مردم ما در همه استانها از جمله نینوا، صلاح الدین، الانبار و دیالی شده است، نتیجه تلاش برخی شرکای سیاسی است که هیچ وقت در سالهای اخیر دست از سیاست تضعیف نیروهای امنیتی بر نداشتند.

مالکی افزود: از این شرکاء هیچ وقت حتی بصورت صوری هم که شده، نشنیدیم که از نیروهای امنیتی دفاع کنند، گویی که اینها فقط شریک روزها خوشی‌ هستند و در روزهای سخت و بحرانی چنین نیستند... هنوز همه به خاطر دارند که این شرکای سیاسی چگونه با اصرار از برخی کشورهای دوست می‌خواستند که سلاح و تجهیزات نظامی لازم برای نیروهای امنیتی را به عراق ندهند در حالی که نیروهای امنیتی به نیابت از همه عراقی‌ها با گروهک‌های تروریستی مبارزه می‌کنند.

نوری مالکی در خصوص ناامنی در کشور نیز گفت که مجرمان و قانون‌شکنان با گروهک داعش و حزب ممنوع‌الفعالیت بعث همدست شده‌اند و در حال فعالیت هستند.
نظرات بینندگان