arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۶۹۲۶۵
تاریخ انتشار: ۰۴ : ۱۳ - ۰۶ تير ۱۳۹۳

زیاده روی در تماشای تلویزیون احتمال مرگ زودرس را دو برابر می کند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پژوهش های اخیر محققان دانشگاه ناوارای اسپانیا نشان می دهد که احتمال مرگ زودرس در افرادی که در روز سه ساعت یا بیشتر تلویزیون تماشا می کنند یا از رایانه استفاده می کنند دو برابر بیشتر است.

به گزارش ساینس، تماشای تلویزیون مهمترین عامل در شیوه زندگی بی تحرک است.

این تحقیقات روی 13 هزار فارغ التحصیل جوان و سالم با میانگین سنی 37 سال انجام شده است که 60 درصد از آنان خانم بوده اند. از این افراد خواسته شد که ساعاتی را که به عناوین مختلف از جمله تماشای تلویزیون، کار با کامپیوتر یا رانندگی، روی صندلی می گذرانند گزارش کنند. در مدت زمان این آزمایش که هشت سال به طول انجامید، 97 مورد مرگ و میر گزارش شد که 19 مورد به دلیل بیماری های قلبی عروقی، 46 مورد سرطان و 32 مورد موارد دیگر بود.

تحقیقات نشان می دهد که مرگ و میر و بیماری های قلبی عروقی در داوطلبانی که در روز 3 ساعت یا بیشتر جلوی تلویزیون می نشینند، دو برابر بیشتر است.

نشستن طولانی مدت مهمترین عامل اضافه وزن و دیابت است.

بر اساس گزارش انجمن قلب آمریکا، نیمی از جمعیت آمریکا به سمت زندگی کم تحرک سوق پیدا کرده اند. این انجمن به افراد توصیه می کند که حداقل 150 دقیقه در هفته فعالیت های هوازی داشته باشند و دو روز در هفته تمرینات قدرتی با شدت بالا انجام دهند.

بیماری های قلبی عروقی مهمترین عامل مررگ و میر در دنیا محسوب می شود. به طور متوسط در هر 33 ثانیه، یک نفر بر اثر عملکرد نادرست قلب جان خود را در آمریکا از دست می دهد.

نتایج کامل این تحقیقات در شماره اخیر نشریه American Heart Association منتشر شده است
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان