arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۶۹۲۸۳
تاریخ انتشار: ۲۸ : ۱۶ - ۰۶ تير ۱۳۹۳

علم‌الهدی: هیچ توطئه‌ای در ایران قابل اجرا نیست

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
امام جمعه مشهد با اشاره به جنایات گروه داعش در عراق گفت: هر جنایتی را که امروز داعش در عراق انجام می‌دهد منافقان در 12 هزار ترور ناجوانمردانه انجام دادند.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مشهد با اشاره به دو حادثه ششم و هفتم تیرماه سال 1360 ابراز کرد: در این دو روز دو حادثه مهم در کشور ما اتفاق افتاد اما آنچه قابل توجه است حادثه ششم تیرماه است که با عنایت خداوند و امام زمان ذخیره‌ای که برای رهبری نظام از آن روز اندوخته شده بود از دل این حادثه حفظ شد.

وی افزود: وجود مقدس مقام معظم رهبری از دل این جریان محفوظ ماند و پزشکان گفتند اگر به اندازه یک لباس پوشیدن می‌خواستیم صبر کنیم برای زنده ماندن مقام معظم رهبری به نتیجه نمی‌رسیدیم.

آیت‌الله علم‌الهدی در ادامه با اشاره به جنایات گروه داعش در عراق گفت: هر جنایتی را که امروز داعش در عراق انجام می‌دهد منافقان در 12 هزار ترور ناجوانمردانه انجام دادند.

وی افزود: اگر پیرمردکشی، بچه‌کشی، زن‌کشی و کشتن پدر و مادر در مقابل چشم بچه توسط داعش انجام می‌شود همین کارها را هم منافقان انجام دادند.

امام جمعه مشهد ابراز کرد: امروز روزی نیست که ما فکر کنیم یک مشت تکفیری در گوشه‌ای از مملکت پیدا شوند و بتوانند مملکت را به هم بریزند، امروز نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی قدرتشان به حدی رسیده که هیچ توطئه‌ای در کشور ما قابل اجرا نیست.

وی عنوان کرد: آنچه امروز نشانه گرفته شده باورها، نوع فکر، اندیشه و اعتقادات، رفتارهای ارزشی و ساختار ولایی ما است که دشمن سعی دارد با از بین بردن این چهار مسئله به اهدافش برسد.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: دشمن امروز 160 شبکه ماهواره‌ای و هزاران سایت ضد انقلاب و ضد فرهنگی و میلیون‌ها پیام ضد دینی و اخلاقی در شبکه‌های اجتماعی و فیس‌بوک راه‌اندازی کرده تا به اهداف خودش برسد.

وی ادامه داد: آن وقت آقایان مسئولان می‌گویند مسائل فرهنگی به ما مربوط نیست و حوزه‌های علمیه باید وارد شوند مگر روزی که جنگ شروع شد دولت گفت به ما مربوط نیست؟

خطیب نماز جمعه مشهد افزود: آیا اگر دشمن بیاید و بخواهد مملکت را به هم بریزد مسئولان باید بگویند به ما مربوط نیست و اگر یک نفر هم در نماز جمعه فریاد بزند مسئولان باید بگویند به مردم چه کار دارید؟

وی سپس با بیان اینکه دشمن می‌خواهد با امکانات مجازی و فرهنگی به اهدافش برسد خطاب به مردم گفت: مردم شما بیایید و جلوی فسق و فجور را بگیرید.

امام جمعه مشهد با اشاره به فرا رسیدن ماه رمضان گفت: سال گذشته تظاهر به روزه‌خواری در خیابان‌ها ما را بیچاره کرد، دستگاه‌های اجرایی باید جلوی روزه‌خواری را بگیرند.

وی افزود: سال گذشته حرکتی آغاز شد که به اسم زائر اجازه سرو غذا را در برخی نقاط دادند، می‌گویند زائر چه کند او نهارش را در گوشه‌ای می‌خورد چرا می‌خواهید تظاهر به روزه‌خواری کند.

آیت‌الله علم‌الهدی تأکید کرد: من از نیروهای انتظامی و اماکن انتظار دارم با کمال قاطعیت با روزه‌خوران برخورد کنند.
نظرات بینندگان