arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۶۹۴۲۴
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۱۵ - ۰۷ تير ۱۳۹۳

بررسی اتهام مالی وزارت علوم دولت احمدی نژاد در دیوان محاسبات

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پرونده  وزارت علوم  د ردولت احمدی نژاد با  اتهام بررسی  بودجه دانشگاه ها در ستادهای انتخاباتی در دیوان محاسبات حال بررسی است.

 چند روز قبل الیاس نادران از نمایندگان مخالف دولت در تذکری ضمن انتقاد از هیات رئیسه بابت آنچه تاخیر در اعلام وصول طرح استیضاح رضا فرجی دانا خواند گفت که این استیضاح ۵۰ امضا دارد.

 تدوین طرح استیضاح وزیر علوم همزمان شده با افشای تخلفات مربوط به بورسیه دانشجویان مقطع دکترا در دولت قبل. چندی پیش صدیقی معاون وزیر علوم خبر از آن داد که در پروند دانشجویان بورسیه شده در دولت قبل تخلفات گسترده ای انجام شده از جمله اینکه سن برخی از برس شده ها بالای ۳۳ سال و معدل آنها هم کمتر از حد معین بوده است.

هر چند برخی نمایندگان همسو با دولت قبل در مجلس همچون محمد مهدی زاهدی وزیر علوم دولت نهم این خبر را جدی ندانستند و کامران دانشجو هم آن را تکذیب کرد، اما کمیته آموزش عالی مجلس موضوع را پیگیری می کند.

 جواد هروی دبیر کمیته آموزش عالی مجلس روز گذشته با اشاره به جلسه این کمیته با حضور معاونان وزیر علوم دولت فعلی و دولت قبل، وجود تخلفات در این پرونده ها را محرز شده خواند و گفت که ظرف یکی دو هفته آینده جمع بندی کمیته اعلام خواهد شد.

با این وجود اتهامات مطرح شده علیه وزارت علوم دولت قبل محدود به موضوع بورسیه دانشجویان نیست و بر اساس اطلاعات  خبرنگار ما اتهامات دیگری هم درباره در جذب هیات علمی متوجه مسئولان وزارت علوم در دولت احمدی نژاد است.

  کسب اطلاع کرد که در یک مورد دیگر  مسئولان وزارت علوم احمدی نژاد  متهم شده اند هم بخشی از بودجه اختصاص یافته به دانشگاهها در ستاد انتخابی یکی از نامزدهای انتخاباتی هزینه شده است. این پرونده در  دیوان محاسبات در حال بررسی است.

 دیوان محاسبات هنوز حکمی را درباره  این اتهام صادر نکرده است.


منبع: پیام نو

نظرات بینندگان