arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۶۹۶۱۱
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۱۵ - ۰۸ تير ۱۳۹۳

زمان اعلام قیمت جدید خودروها از زبان مدیرعامل ایران خودرو

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :


مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این‌که قیمت محصولات صادراتی به روسیه بین 13 تا 16 هزار دلار است، گفت: قیمت پایه 206 نیز اصلاح شده است.

هاشم یکه‌زارع در حاشیه مراسم آغاز مجدد صادرات محصولات ایران خودرو به روسیه گفت: ظرف چند روز آینده قیمت جدید خودروها اعلام خواهد شد.

وی با بیان این‌که قیمت پایه پژو 206 تغییر می‌کند، خاطرنشان کرد: با تمهیدات اندیشیده شده بین دو طرف، قیمت 206 تغییر کلی نسبت به قیمت فعلی نخواهد داشت.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو ادامه داد: قیمت پژو 405 و پرشیا افزایش ناچیزی خواهد داشت.

وی افزود: ایران خودرو علاقه‌ای به افزایش قیمت محصولات ندارد و امسال نیز قیمت‌ها در حداقل ممکن افزایش خواهد یافت.

یکه‌زارع ادامه داد:‌ خودرو دنا مرداد ماه امسال وارد بازار خواهد شد و هم اکنون نیز در مرحله تولید آزمایشی قرار دارد. شش ماه بعد نیز مدل اتوماتیک این خودرو عرضه خواهد شد.

وی با بیان این‌که مذاکرات با پژو به خوبی پیش می رود، تصریح کرد:‌محور مذاکرات دو طرف در زمینه سرمایه‌گذاری مشترک برای تولید محصولات است.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این‌که پروژه تولید رانا هاچ بک متوقف شده است، تصریح کرد: هم اکنون خودروی پژو 206 را بدون پژو تولید می کنیم و رانا هاچ بک به رقیبی برای 206 تبدیل می‌شد بنابراین تولید آن توجیهی ندارد.

وی با بیان این‌که موتور دیزلی تا پایان سال جاری و اوایل سال آینده به تولید خواهد رسید، خاطرنشان کرد: پیش بینی می کنیم امسال میزان فروش ایران خودرو 15 هزار میلیارد تومان باشد که بیش از دو درصد آن یعنی حدود 100 میلیون دلار صرف هزینه تحقیق و توسعه خواهد شد.

یکه زارع درباره ایجاد قطب سوم خودروسازی کشور اظهار کرد: ما از ایجاد قطب سوم و حتی چهارم استقبال می کنیم زیرا رقابت باعث پیشبرد صنعت خودروی کشور خواهد شد.

عرضه 10 خودروی جدید طی 3 سال آینده

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو از عرضه 10 محصول جدید در سه سال آینده خبر داد و اظهار کرد: در 12 سال اخیر ایران خودرو تنها یک محصول جدید عرضه کرد اما در سه سال آینده حداقل 10 محصول جدید عرضه خواهد شد.

وی با بیان این‌که سه تا چهار محصول جدید با برند داخلی تولید خواهند شد، خاطرنشان کرد: در سال چهارم دولت تدبیرو امید خودروساز شدن را آغاز خواهیم کرد و به قدرت طراحی قطعات و مجموعه‌های خودرو دست خواهیم یافت.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو ادامه داد: اگر بتوانیم یک سوم محصولات تولیدی را صادر کنیم به بالانس ارزی دست می یابیم و دیگر نیازی به ارز دولتی نخواهیم داشت.

یکه‌زارع با بیان این‌که با آمدن دولت تدبیر و امید امیدواری‌ها به احیای صنعت خودرو ایجاد شده است، تصریح کرد: در سال جاری تاکنون تولید ایران خودرو سه برابر شده و برای اولین بار در طول عمر ایران خودرو، محصولات تولیدی در سطح کارخانه رسوب نمی‌کند.

وی خاطرنشان کرد:‌ رییس جمهوری آمریکا با امضای خود دست به تحریم صنعت خودرو زد اما با حمایت دولتمردان این صنعت همچنان به حرکت خود ادامه می‌دهد.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان