arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۶۹۷۱۹
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۰۹ - ۰۹ تير ۱۳۹۳

"کواکبیان" رئیس شورای هماهنگی اصلاحات شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بر اساس رای اکثریت اعضا "مصطفی کواکبیان" دبیرکل حزب مردم سالاری، رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات شد.

"رحمان قلی‌زاده" در گفتگو با خبرنگار احزاب باشگاه خبرنگاران درباره جلسه شب گذشته شورای هماهنگی جبهه اصلاحات اظهار داشت: بررسی لایحه قانون احزاب و تغییر ریاست دوره‌ای شورا از دستور جلسات شب گذشته بود.
 
وی بیان داشت: براساس رای اکثریت اعضا مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم سالاری رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات شد.  
 
قلی‌زاده گفت: به دلیل مفصل بودن دستور جلسات مذکور بررسی جزییات برگزاری کنگره و ضیافت افطاری‌های شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به جلسات بعدی موکول شده است.

 قلی‌زاده درباره بررسی لایحه قانون احزاب و مخالفت اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با آن اظهار داشت: نظر دوستان درباره این لایحه این است که یک لایحه بیات شده است و هرچند اکنون در دولت جدید وضعیت آن کمی بهتر شده است.
 
وی گفت: موارد سلبی این لایحه نسبت به قانون جاری احزاب  از موارد ایجابی‌اش بیشتر است و وارد جزییات بسیار ریزتری شده است.
 
رئیس دوره‌ای سابق شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گفت: احزاب در کشور ما آن گونه که باید نهادینه نشده‌اند و خود لایحه نسبت به قانون جاری، موارد برجسته و تقویت کننده احزاب و گروه‌ها را دارا نیست به همین دلیل مورد استقبال اعضا قرار نگرفت.  
 
وی با اشاره به بند "ج" از ماده 12 که مربوط به شرایط عضویت اعضا در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات است خاطرنشان کرد: عدم عضویت در گروه، جبهه یا ائتلاف موازی با شورای هماهنگی به جز فعالیت‌های صنفی یا فعالیت‌های مشابه دیگر که مورد تایید شورا قرار بگیرد.
 
قلی‌زاده تصریح کرد: رئیس جدید دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به هر دلیلی تا به امروز از امضای این بند خودداری کرد، اما اکنون ویرایش جدید را پذیرفته و ملزم به رعایت آن شده که در نهایت "مصطفی کواکبیان" به عنوان رئیس دوره‌ای جدید با قید رعایت بند"ج" از ماده 12 انتخاب شد.

وی گفت: اگر چنانچه "کواکبیان" رئیس دوره‌ای جدید شورای هماهنگی جبهه اصلاحات انتخاب نمی‌شد، نوبت به ریاست دبیرکل حزب اراده ملت می‌رسید.
 
گفتنی است؛ ریاست دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به صورت فصلی هر سه ماه یک بارتغییر می‌کند.
 
لازم به ذکر است رئیس دوره‌ای شورای مذکور در دور قبل جلال بختیاری و سپس رحمان قلی‌زاده بود.  

نظرات بینندگان