arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۶۹۸۷۹
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۰۹ - ۱۰ تير ۱۳۹۳

وزیر ورزش: رقم پیشنهادی کی‌روش خارج از توان فدراسیون نیست/ اتخاذ تصمیم به دور از هیجانات باشد

گورزی که در بخش گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما صحبت می کرد، با تاکید بر اینکه مسئله دستمزد باید در اولویت بعدی قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: در مورد دستمزد هم قاعدتا در سراسر جهان یک سطح به نسبت مشخص وجود دارد. در کل در این مورد نباید تابع هیجانات اجتماعی شد چون باعث دور شدن از تصمیم گیری واقع بینانه می شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
محمود گودرزی در رابطه با موضع وزارت ورزش و جوانان نسبت به کارلوس کی روش با تاکید بر اینکه تصمیم گیری در مورد مربیان و اعضای کادر فنی در تیم های مختلف باید در فدراسیون ها انجام شود نه اینکه موضوع آنها به سایر نهادها کشیده شود، اظهارداشت: این درحالی است که در کشور ما همیشه در اینگونه زمینه ها به دنبال گرفتن پاسخ از نهادهای بالاتر مانند وزارت ورزش هستند.

به گزارش انتخاب، وی ادامه داد: وزارت ورزش و جوانان یک نهاد سیاست گذار است و باید رویکردها را طرح و بیان کند. اینکه یک مربی در تیمی می ماند یا نه، دستمزد او چقدر باید باشد، کیفیت کارش چگونه است و ... مسائلی است که باید در فدراسیون ها در مورد آنها بررسی و تصمیم گیری شود.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه اگر در رابطه با ادامه همکاری با کارلوس کی روش یا پایان دادن به آن از من مشورت گرفته شود، مسائلی را لحاظ خواهم کرد، یادآور شد: اول اینکه می گویم فدراسیون فوتبال عملکرد کی روش طی سه سال و نیمی که با فوتبال ایران همکاری داشته را بررسی کند. باید این مسائل مورد بررسی قرار بگیرد که این مربی طی این مدت سابقه درخشانی از خود و برای فوتبال ایران به جا گذاشته؟ توانسته نمره قبولی بگیرد؟ در کل توفیقاتی داشته؟ و ... سپس بر اساس این تحلیل ها وارد مذاکره با او شوند.

گورزی که در بخش گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما صحبت می کرد، با تاکید بر اینکه مسئله دستمزد باید در اولویت بعدی قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: در مورد دستمزد هم قاعدتا در سراسر جهان یک سطح به نسبت مشخص وجود دارد. در کل در این مورد نباید تابع هیجانات اجتماعی شد چون باعث دور شدن از تصمیم گیری واقع بینانه می شود.

وی با اشاره به در پیش بودن جام ملت های آسیا که به میزبانی استرالیا برگزار خواهد شد، صحبت هایش را ادامه داد و اظهارداشت: این مسابقات شرایط خاصی دارد. استرالیا به عنوان میزبان در موقعیت خوبی قرار دارد. تیم هایی مانند ژاپن و کره جنوبی استحکام خوبی دارند و سیستماتیک و علمی کار می کنند. این در حالی است که شاید تیم ملی ایران نتواند در جام ملت های آسیا شرایط خیلی خوبی داشته باشد. بنابراین بهتر است مسئولان فدراسیون فوتبال هر چه زودتر تکلیف سرمربی تیم ملی را مشخص کنند.

معاون رئیس جمهور در ورزش و جوانان با بیان اینکه از تصمیمات فدراسیون فوتبال در رابطه با کی روش حمایت می کنیم، در مورد رقم قرارداد مطرح شده از سوی این مربی پرتغالی و اینکه توان پرداخت آن وجود دارد یا نه؟، گفت: فدراسیون فوتبال به لحاظ اقتصادی در شرایط خیلی خوبی قرار دارد. این فدراسیون بابت  تبلیغات دور زمین قرارداد 160 میلیارد تومانی بست ضمن اینکه نزدیک به 8 میلیون دلار هم از فیفا و به خاطر حضور در جام جهانی نصیبش خواهد شد. با این اوصاف فدراسیون فوتبال توان پرداخت پیشنهاد مالی کی روش را دارد اما به جایگاه مربی توجه داشت و اینکه ارزشش در چه حدی است.

وزیر ورزش و جوانان در پایان صحبت های خود در رابطه با سرمربی تیم ملی فوتبال تاکید کرد: در کل باید در نظر گرفت که جاام جهانی برزیل برای فوتبال ایرن با دیگر جام های جهانی که در آنها حضور داشت، چقدر فرق داشته است. علاقمندان به فوتبال هم باید این اجازه را به مدیران مربوطه بدهند که شرایط چانه زنی را داشته باشند و در نهایت بتوانند تصمیمی بگیرند که به دور از هیجانات بوده و به فوتبال کمک کند.

منبع: مهر
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۰
1
5
بابا آقای کفاشیان شامورتی بازی رو بذارید کنار
باخود آقای کیروش هم مثل خودش روراست باشید
اخر این داستان هم مشخصه.اگر شما روراست بودید ایشان نمیگفتند پیشنهاد کتبی بدهند
مرتضی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۰
1
3
ما توی تمام بازی ها از پیش باخته وارد زمین میشدیم یعنی کیروش جوری جو رو درست کرده بود که ما حتما می بازیم حالا اگه تساوی هم آوردیم باید خوشحال باشیم و شگفتی به وجود آوردیم
با دیدن مسابقه ایران با بوسنی یاد مسابقه کشتی فردین معصومی با الدار کورتانیدزه افتادم که فردین همیشه از پیش باخته وارد زمین میشد و منتظر یه شگفتی بود
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۰
0
0
بفکر تیم امید که دو ساله دیگه بایدبره تو المپیک برزیل و ابرو داری کنه باشید
نظرات بینندگان