arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۶۹۹۳۲
تاریخ انتشار: ۴۸ : ۱۳ - ۱۰ تير ۱۳۹۳
داوود احمدی‌نژاد:

احمدی‌نژاد و مشایی مثل لیلی و مجنون هستند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
داوود احمدی نژاد می گوید حضور برادرش در انتخابات مجلس دهم دور از ذهن نیست.

داوود احمدی نژاد در گفت‌وگو با نامه نیوز با اشاره به سخنان قبلی خود در مورد قطع رابطه احمدی نژاد و مشایی گفت: من عرض کردم این خبر را شنیده‌ام و خودم هم این را باور نکردم و مطمئن هستم که این اتفاق نمی‌افتد.

برادر رئیس جمهور سابق ایران، افزود: این دو چون لیلی و مجنون می مانند که جدایی شان از یکدیگر به معجزه خداوند نیازمند است.

احمدی نژاد در ادامه درباره امکان حضور برادرش در انتخابات مجلس، گفت: او فعالیت‌های سیاسی خود را همچنان ادامه می‌دهد و احتمال حضور وی در انتخابات مجلس دور از ذهن نیست.

داوود احمدی نژاد پیش از این در گفت‌وگویی اعلام کرده بود که : «به برادرم گفتم تا مشایی و اطرافیانش را دور نریزی، ما نیستیم. البته همین دیروز شنیدم که اینها را ریخته دور و مشایی و بقایی را دک کرده است»

موضوعی که به نحوی دیگر از سوی احمد خورشیدی پدر داماد احمدی نژاد نیز مطرح شد و گفت «علت کنار کشیدن تعداد قابل توجهی از اصولگراها از حمایت آقای احمدی‌نژاد، مشایی بود، الان می‌بینم آقای احمدی‌نژاد خیلی اسمی از آقای مشایی نمی‌برد و دفتر کارش از او جدا شده است و حداقل ارتباط سیاسی که آن موقع بوده کمرنگ‌تر شده است. وضعیت اصولگراها مثل قبل نیست، قبلا دولت دستشان بود، احساس قدرت داشتند الان اینطور نیست.»

این موضوع اما به سرعت از سوی نزدیکان به احمدی نژاد و مشایی چون علی اکبر جوانفکر و عبدالرضا داوری تکذیب شد.

داستان رابطه محمود و اسفندیار، در سپهر سیاست ایران چیزی کم از داستان‌های کهن ایرانیان ندارد. رابطه‌ای که همه نگاه‌ها را به سوی خود کشانده بود و هرکس از ظن خود به تعبیر آن می‌پرداخت و داستان‌هایی عجیب و غریب از آن می‌ساخت. مشایی برای احمدی نژاد، ورای یک دوست ساده بود، و اینگونه تعاریف فقط از کسانی همچون شمس و مولانا و مرید و مرادها ساخته است، نه دو همکار در یک دولت. احمدی نژاد به دوست 25 ساله خود اعتقاد راسخ داشت، اعتقادی که حاضر بود به خاطر آن از همه چیز خود بگذرد، از برادر، همکاران، دوستان سابق و حتی مردم.

برخی از نزدیکان احمدی نژاد این رابطه را ستایش می کردند و مخالفانش معتقد بودند که احمدی نژاد جادو شده است. بسیاری رابطه احمدی نژاد و مشایی هرچه بود و هست، بیش از 4 سال است که به یک دغدغه برای طیفی از سیاسیون تبدیل شده است. دغدغه‌هایی که تا همین امروز ادامه دارد و برای بسیاری این سوال ایجاد شده است که رابطه احمدی نژاد و مشایی به کجا ختم شده است؟

نظرات بینندگان