arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۷۴۹۶۰
تاریخ انتشار: ۵۷ : ۱۰ - ۱۳ مرداد ۱۳۹۳

چرا مایکروسافت از سامسونگ شکایت کرد؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 
شرکت مایکروسافت از سامسونگ به دلیل نقض قرارداد استفاده از اختراعات ثبت شده این شرکت شکایت کرد.

شرکت مایکروسافت شکایتی را علیه سامسونگ در دادگاه فدرال نیویورک تنظیم و شریک قدیمی خود را به عدم پرداخت سهم این شرکت پس از استفاده از فن آوریهای ثبت شده مایکروسافت در تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند اندرویدی متهم کرده است.

مایکروسافت افزود: سامسونگ به قرارداد سال 2011 پایبند نیست و تصمیم برای اقدام حقوقی علیه آنها پس از ماهها مذاکره طاقت فرسا اتخاذ شده است.

بر اساس قرارداد دو شرکت، سامسونگ باید به دلیل استفاده از اختراعات ثبت شده مایکروسافت در گوشی‌های خود، به ازای تولید هر گوشی اندرویدی سهمی را برای این شرکت در نظر بگیرد.

دیوید هوارد، نایب رئیس مایکروسافت گفت: ما این تصمیم را آسان اتخاذ نکردیم به ویژه علیه شرکتی که همکاری سازنده و دیرینه ای با آنها داشته ایم. متاسفانه حتی شرکا نیز گاهی دچار اختلاف می‌شوند. پس از ماهها تلاش برای حل این اختلافات، سامسونگ در قالب یک سری نامه نگاری و مذاکرات صراحتا اعلام کرد که ما درباره این قرارداد اختلافات اساسی داریم.

سخنگوی سامسونگ در واکنش به شکایت مایکروسافت گفت: ما این شکایت را به طور دقیق بررسی و اقدام مناسبی را در واکنش به آن اتخاذ می‌کنیم.

اگرچه این شکایت علنی و بیانگر مذاکرات پشت پرده بین دو شرکت درباره حق اختراعات ثبت شده است. اما بخش های جالب ماجرا نظیر میزان سهمی که سامسونگ باید بپردازد و روش محاسبه آن مشخص نیست.

به گفته مایکروسافت، فروش گوشیهای هوشمند سامسونگ از زمان امضای این قرارداد افزایش یافته و فروش این شرکت از 82 میلیون دستگاه گوشی اندرویدی در سال 2011 پس از سه سال به 314 میلیون دستگاه رسیده است.
منبع: خبرگزاری ایسنا
نظرات بینندگان