arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۷۵۶۱۵
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۰۹ - ۱۸ مرداد ۱۳۹۳

جنگنده‌های آمریکایی مواضع داعش را در عراق بمباران کردند

در این بیانیه همچنین آمده است: جنگنده‌های آمریکایی یک بمب لیزری هدایت شونده را بر مواضع داعش انداختند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

چند ساعت پس از آنکه رئیس‌جمهوری‌ آمریکا دستور داد تا مواضع شبه‌نظامیان داعش بمباران شود، جنگنده‌های آمریکایی دو حمله هوایی را در نزدیکی شهر اربیل واقع در شمال عراق ترتیب دادند.

به گزارش انتخاب  به نقل از خبرگزاری شینهوا، پنتاگون اعلام کرد: ارتش آمریکا اقدامات خود را علیه داعش گسترش داده و از جنگنده‌ها و پهپادها برای انجام دو حمله هوایی دیگر در نزدیکی اربیل مرکز منطقه خودمختار کردستان عراق استفاده کرده است.

پنتاگون در بیانیه‌ای که بعدازظهر جمعه منتشر شد، آورده است: دور دوم حملات هوایی جنگنده‌های آمریکایی به صورت موفقیت آمیز برای از میان برداشتن تروریست‌های داعش صورت گرفت و یک کاروان از هفت خودرو متعلق به داعش منهدم شد و مواضع این تروریست‌ها با استفاده از بمباران هوایی از بین رفت.

در این بیانیه همچنین آمده است: جنگنده‌های آمریکایی یک بمب لیزری هدایت شونده را بر مواضع داعش انداختند.

اولین حمله در ساعت 6:45 (به وقت محلی) زمانی رخ داد که دو جنگنده FA-18 از ناو هواپیمابر آمریکایی واقع در خلیج فارس دو بمب 500 پوندی لیزری هدایت شونده را در نزدیک اربیل پایین انداختند و طی آن تعدادی از مواضع داعش منهدم شد.

تصمیم گیری برای آغاز این حملات هوایی از جانب ژنرال ارتش لوید آستین، فرمانده مرکزی آمریکا اتخاذ شد. باراک اوباما، ‌رئیس جمهوری آمریکا نیز در سخنرانی تلویزیون حکم عملیات هوایی علیه مواضع داعش در شمال عراق را صادر کرد.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان