arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۷۵۸۹۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۲۱ - ۱۹ مرداد ۱۳۹۳

"گفته بودند این هواپیما بعد 8:30 پرواز نکند"

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 
هواپیمای مدل 140 آنتونوف شرکت هواپیمایی سپاهان در حالی امروز پس از سقوط منجر به فوت 38 نفر از هموطنان‌مان شد که تیم سپاهان با همین هواپیما برای بازی مقابل گسترش فولاد به تبریز سفر کرده بود.

رسول خوروش، سرپرست تیم فولاد مبارکه سپاهان با بیان اینکه به ما اعلام کرده بودند که بعد از ساعت 8:30 صبح نمی‌توان با این هواپیما پرواز کرد، گفت: در حالی امروز این اتفاق افتاده است که ما شنیدیم هواپیما ساعت 9:20 پرواز کرده است.

وی ادامه داد: به ما اعلام کرده بودند که به علت گرما و فشار هوا امکان پرواز بعد از ساعت 8:30 صبح کم می‌شود، یعنی ما اگر بعد از ساعت 8:30 صبح می رفتیم ممکن بود هواپیما به پرواز درنیاید. شاید آن‌ها می‌خواستند تا به موقع برسیم اما این در حالی است که پرواز چارتر در اختیار خودمان است و ما خودمان ساعت پرواز را تعیین می‌کنیم اما برای اولین بار ساعت پرواز را خود آن‌ها تعیین کردند. من از نظر فنی این مسائل را نمی‌دانم و درست نیست که در این خصوص اظهار نظر کنم.

سرپرست تیم فولاد مبارکه سپاهان با ابراز تاسف از حادثه صبح امروز عنوان کرد: همه بازیکنان تیم و اعضای باشگاه سپاهان از حادثه صبح امروز ناراحت و متاسفند مخصوصا اینکه ما سه یا چهار روز قبل با خدمه این هواپیما به تبریز رفته بودیم.

خوروش در مورد چگونگی پروازهایشان با هواپیمای این شرکت هواپیمایی گفت: ما کلا سه پروازمان را به تبریز، کرمان و بندرانزلی در طول سال اگر نمی‌توانستیم از شرکت‌های هواپیمایی همچون ایران ایر، ماهان و... بلیت تهیه کنیم، از این هواپیما استفاده می‌کردیم.

وی همچنین با اشاره به اینکه ممکن بود این اتفاق برای تیم سپاهان بیفتد خاطرنشان کرد: به هر حال اتفاق است و می‌افتد اما ما از این موضوع بسیار ناراحتیم. تمامی بازیکنان و کادر فنی و همچنین اعضای باشگاه سپاهان از این موضوع بسیار متاثرند و امیدواریم که غم آخر بازماندگان آن‌ها باشد.

سرپرست تیم فولاد مبارکه سپاهان با تاکید بر اینکه باید شرکتهای هواپیمایی‌ نسبت به این شرکت‌ها سخت‌گیرانه‌تر تصمیم‌گیری کنند، گفت: هرچند دلیل این اتفاق مشخص نیست اما شاید می‌توانستند از این قضیه جلوگیری کنند. به هر حال ما برنامه‌ای در آینده برای خانواده این عزیزان از دست رفته داریم و از صمیم قلب به آن‌ها تسلیت می‌گوییم.

رحمان احمدی، دروازه‌بان سپاهان اصفهان نیز با اشاره به اینکه این حادثه تنها جای تاسف دارد، عنوان کرد: به خانواده این عزیزان تسلیت می‌گوییم و امیدواریم که خداوند به آن‌ها صبر عطا کند. حادثه بسیار دردناکی بود. به جز اینکه بتوانیم با آن‌ها همدردی کنیم کاری از دستمان برنمی‌آید.

وی در مورد اینکه ممکن بود این حادثه برای بازیکنان سپاهان رخ دهد، گفت: فاجعه، فاجعه است. این همان هواپیمایی است که ما چند روز قبل با آن به تبریز رفته بودیم. اگر این اتفاق برای بازیکنان سپاهان هم می‌افتاد یک فاجعه بود.

شجاع خلیل‌زاده، مدافع میانی تیم فولاد مبارکه سپاهان نیز در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه این هواپیما دقیقا همان هواپیمایی بود که ما چند روز قبل با آن به تبریز رفتیم، اظهار کرد: پس از شنیدن این خبر از صبح در شوک به سر می‌بریم و باورمان نمی‌شود. به خانواده تمامی عزیزان از دست رفته تسلیت می‌گوییم. ممکن بود این اتفاق برای ما بیفتد. بنابراین از خداوند منان برای بازماندگان آن‌ها طلب صبر می‌کنیم و برای تمامی از دست رفتگان از خداوند مغفرت و آمرزش می‌خواهیم.
منبع: خبرگزاری ایسنا
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۷
غیر قابل انتشار: ۰
احسان قربانیان
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۰
1
3
قبل اینام من باهاش اومدم تهران :(
نظرات بینندگان