arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۷۵۹۵۹
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۱۲ - ۲۰ مرداد ۱۳۹۳

حمایت عزت الله انتظامی از مردم غزه/ نمی خواهم از مردم عقب بمانم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
عزت الله انتظامی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون صبح امروز (دوشنبه) به همراه خانواده اش در اعتراض به کشتار مردم غزه توسط رژیم صهیونیستی در مقابل دفتر سازمان ملل در تهران حضور یافت.

در تجمعی که صبح امروز در مقابل دفتر سازمان ملل در تهران انجام گرفت عزت الله انتظامی به همراه تعدادی از اعضای خا نواده اش در مقابل دفتر سازمان ملل در تهران حضور یافت و اعتراض خود را به نمایندگی این سازمان در تهران رساند.

بنابر این گزارش در اجتماع صبح امروز مقابل سازمان ملل همسر،پسر، دو نوه و نتیجه 6 ساله استاد انتظامی وی را همراهی می کردند.

عزت الله انتظامی در جمع خبرنگاران درباره انگیزه خود برای حضور در دفتر نمایندگی سازمان ملل گفت: وقتی من به عنوان یک هنرمند شاهد این هستم که مردم کشورم اینطور در مواجهه با جنایاتی که در غزه انجام می شود با مردم غزه همدردی می کنند احساس وظیفه می کنم تا خاموش نباشم و از مردم عقب نمانم.

انتظامی خاطر نشان کرد: من به عنوان عضو کوچکی از جامعه جهانی هر کاری که برای جلوگیری از کشتار مردم بی دفاع و مظلوم غزه از دستم ساخته باشد مضایقه نخواهم کرد.**اعتراض کتبی شود

مجید انتظامی، فرزند عزت الله انتظامی و موسیقیدان برجسته کشور نیز که پدرش را در این حرکت اعتراضی همراهی می کرد با اشاره به ضرورت اعلام همبستگی همه انسان های آزاده با مردم غزه گفت: ما احساس رنج و غم این ملت را درک می کنیم ولی برایمان قابل درک نیست که چرا باید در خاورمیانه چنین اتفاقاتی بیافتد.

مجید انتظامی تاکید کرد که وی و خانواده اش به صورت خودجوش در این تجمع حضور یافته اند و هیچ انجمن، سازمان یا دستگاهی از آنان برای حضور در دفتر نمایندگی سازمان ملل دعوت نکرده است.

وی اضافه کرد: ما از دفتر نمایندگی سازمان ملل در تهران درخواست کردیم اعتراض خانواده انتظامی به شکل کتبی به مقامات سازمان ملل انتقال پیدا کند.**شاید وجدان ها بیدار شود

گلنوش انتظامی که به عنوان منشی در صنعت سینما فعالیت می کند نیز به خبرنگار ایرنا گفت: نسل کشی که در غزه در جریان است جنایت علیه بشریت محسوب می شود و بدون در نظر گرفتن جایگاه اجتماعی و حرفه ای اشخاص، دل هر انسانی را به در می آورد و من خوشحالم که خانواده من این فرصت را فراهم کرده اند تا به گونه ای اعتراض خودمان را اعلام کنیم.

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار ایرنا که فکر می کنید حضور شما در این محل چه تاثیری داشته باشد تصریح کرد: به نظر من خاموش بودن در مقابل جنایاتی که علیه بشریت انجام می گیرد اصلا قابل توجیه نیست و هر اعتراضی که صورت می گیرد اعتراضی به دنبال اعتراضات دیگر است و شاید وجدان کسانی که گوشی برای شنیدن دارند را کمی بیدار کند.

**نسل کشی در غزه عذاب آور است

سروش انتظامی نوه استاد انتظامی و فرزند مجید انتظامی نیز که در این تجمع اعتراضی حضور یافته بود با اشاره به اینکه نسل کشی که در غزه اتفاق می افتد واقعا عذاب آور است گفت: تصاویری که از رسانه های گروهی از جنایات غزه مخابره می شود بسیار دردناک است و من به عنوان نماینده ای از صنف موسیقی لازم دیدم خانواده ام را در این حرکت اعتراضی همراهی کنم.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان