arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۷۶۱۱۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۱۳ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۳

رئیس‌جمهور از لجاجت‌های منتقدان خسته بود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
قدرت الله علیخانی در خصوص اظهارات روز گذشته رییس جمهور عنوان کرد: رئیس‌جمهور روز گذشته از لجاجت‌های منتقدان خسته بود.

وی در یادداشتی آورده است: فضای شفاف و فضای مذاکره دکان برخی را تخته کرده است.

او همچنین گریزی به انتقادات و حملات منتقدان و مخالفان دولت به وزیر علوم زده و نوشته است:
 برخی به وزیر علوم گفته بودند اگر در 7-8 دانشگاه تغییری ایجاد نکنید ما با شما کاری نداریم. به نظر می‌رسد این توقع را برخی دولتی‌ها در بخشی از جامعه مخالفان دولت وجود آوردند و وقتی برخی دیگر از وزیران زیر بار این توقعات نمی‌روند شروع به سوال و استیضاح می‌کنند.

متن این یادداشت که در روزنامه آرمان منتشر شده، به شرح زیر می باشد:

رئیس‌جمهور روز گذشته از لجاجت‌های منتقدان خسته بود. افرادی که تا چندی قبل عنان مذاکرات هسته‌ای را در دست داشتند و هر بار که به مذاکره می‌رفتند، پرونده پیچیده‌تر و تحریم گسترده‌تر می‌شد، حال که مذاکره کنندگان ایرانی مسیری متفاوت را در پیش گرفته‌اند زبان به انتقاد از دولت باز کرده‌اند و نگرانند که به نتیجه رسیدن این مذاکرات رشته‌های آنان را پنبه کند.

با اینکه هنوز نتیجه مذاکرات مشخص نشده اما مردم در داخل کشور امید فراوانی به‌نتیجه رسیدن مذاکرات دارند و امیدوارند که دیپلماسی این دولت بتواند ایران را از داستان پیچیده مذاکرات طولانی و بی‌ثمر نجات دهد. به هر حال بسیاری مسائل در این دولت تغییر کرده و دیدگاه کشورهای جهان نسبت به مسئله هسته‌ای و نیت مردم ایران تغییر کرده و رفت و آمدهای دیپلماتیک خود گواهی بر این تغییر است و عصبانیت مخالفین از مذاکره نیز مربوط به همین موضوع است.

در حالی که رهبر معظم انقلاب تاکید داشتند با اینکه نسبت به مذاکرات خوشبین نیستند اما با آن مخالفتی ندارند با این حال افرادی هستند که نانشان را در دعوا پیدا می‌کنند و هر چقدر فشار باشد و دعوا و ناراحتی، این افراد بیشتر سود می‌برند و بیشتر خوشحال می‌شوند و فضای شفاف و فضای مذاکره دکان این افراد را تخته کرده است.

 در مجموع اینها افرادی هستند که در انتخابات شکست خوردند و این دولت را از خود نمی‌دانند و متاسفانه گاهی هم کارشان به کارشکنی‌ می‌رسد و فقط هم مختص به وزارت خارجه نیست. همین روزها دیدید که چه برخوردی با وزیر علوم صورت گرفت و چه جنجالی را در مورد بعضی تغییرات در دولت به وجود آوردند.

البته دولت هم در روز اول بنای تعامل با نمایندگان مجلس را گذاشت و با شخصیت‌های استانی شروع به رایزنی کرد و همین مسئله سبب شد برخی نمایندگان توقع‌شان از دولت بالا برود. شاید اگر دولت در ابتدای کار این وعده‌ها را به نمایندگان مجلس نداده بود امروز این توقعات وجود نداشت.

از راهروهای مجلس شنیده می‌شود برخی به وزیر علوم گفته بودند اگر در 7-8 دانشگاه تغییری ایجاد نکنید ما با شما کاری نداریم. به نظر می‌رسد این توقع را برخی دولتی‌ها در بخشی از جامعه مخالفان دولت وجود آوردند و وقتی برخی دیگر از وزیران زیر بار این توقعات نمی‌روند شروع به سوال و استیضاح می‌کنند. با این حال ایرادگیرها و کسانی که به هر بهانه دولت را در معرض سوال و استیضاح قرار می‌دادند خوب است پیش از این صحبت‌ها نگاهی به کارنامه دولت مطلوب خود بیندازند و بعد درباره دولت قضاوت کنند.

*نواندیش
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۲۸
غیر قابل انتشار: ۰
غلامرضا
|
UNITED STATES
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۱
8
182
در مقابل افرادی که فقط به منافع خود فکر میکنند و سرنوشت ده ها میلیون نفر ایرانی را به بازی گرفته اند ، در نهایت باید اینگونه ایستاد ، روحانی نه خسته بود و نه عصبانی ، فقط به این نتیجه رسیده است که با این جماعت ، فقط باید با زبان خودشان صحبت کرد ، جماعتی که به هیچ صراطی مستقیم نیستند .
نظرات بینندگان