arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۷۶۳۴۷
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۱۹ - ۲۲ مرداد ۱۳۹۳

تایمز: احتمال دخالت نظامی امریکا و انگلیس در عراق

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
روزنامه انگلیسی تایمز در مطلبی نوشت که احتمال دخالت نظامی این کشور در حمله به پایگاه های داعش به فرماندهی آمریکا قوت بیشتری یافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه تایمز، این نشریه انگلیسی در صفحه نخست امروز خود با انتشار مطلبی با عنوان:"اکثریت انگلیسی‌ها نسبت به تهدید تروریسم نگران هستند" از احتمال مشارک نظامی کشورشان در حمله به پایگاه های دولت اسلامی در عراق و شام "داعش" در عراق حمایت کردند.

این نشریه انگلیسی در این مطلب تاکید می‌کند: براساس مطالعه‌ای که شبیه به یک نظرسنجی بود، اکثریت اتباع انگلیس با مشارکت کشورشان در انجام حملات نظامی و مشارکت با دیگر کشورها در حمله به پایگاه های داعش در عراق حمایت می کنند، چرا که آنها تروریست‌ها را برای خود تهدیدی بالقوه می‌دانند.

این نشریه در این مطالعه میدانی که در سطح انگلیس انجام داده می‌افزاید: از هر 10 انگلیسی 8 نفرشان تروریسم را خطری برای کشور و خود می‌دانند، این درحالی است که 40 درصد از شرکت کنندگان در این مطالعه میدانی تایمز از مشارکت و پیوستن کشورشان به ائتلاف برای ضربه زدن به پایگاه های داعش در عراق آن هم تنها در حد اقدام نظامی به سرپرستی آمریکا حمایت و پشتیبانی کردند.

این نشریه انگلیسی در ادامه این مطلب به نقل از یک فرمانده امنیتی در اقلیم کردستان عراق نوشت: اگر انگلیس از حضور در این حمله باز ماند، در واقع لندن به آن دسته از اتباع تروریست خود در عراق اجازه خواهد داد تا فرصت بازگشت به کشورشان را داشته باشند و تجربه تروریسمی را که در عراق داشتند این بار در انگلیس تکرار کنند.

از سوی دیگر برخی منابع انگلیسی اعلام کردند: ممکن است به زودی نخست وزیر انگلیس از نمایندگان پارلمان این کشور بخواهد برای بررسی موضوع مشارکت ارتش این کشور در حملات هوایی به پایگاه‌های گروه های تروریستی داعش در عراق درخواست حضور و مشارکت در جلسه‌ای فوق العاده کند، چرا که میزان حمایت مردم انگلیس از مشارکت کشورشان در حمله به پایگاه‌های دولت اسلامی در عراق و شام داعش که در روز دوشنبه تنها 38 درصد بوده و امروز به 40 درصد رسیده خود گویای وجود حمایت مردمی در این کشور از طرح اقدام نظامی کشورشان ضد داعش است.

این نشریه انگلیسی در ادامه تاکید کرد: حال که دولت انگلیس تصمیم گرفته است، سلاح مورد نیاز نیروهای پیشمرگه اقلیم کردستان عراق برای حمله به داعش را تامین کند، احتمال دخالت نظامی این کشور در حمله به پایگاه های داعش به فرماندهی آمریکا قوت بیشتری یافته است.

هم اکنون دولت انگلیس تصمیم گرفته است سلاح مورد نیاز نیروهای کرد اقلیم کردستان عراق را از دخایر موجود در خاک قطر تامین کند، این همان سلاحی است که تا دیروز انگلیس حاضر نبود آن را در اختیار هیچ گروه مسلحی در منطقه قرار دهد، البته حتی گفته می شود دولت انگلیس دستور داده تا بالگردهای بسیار پیشرفته نظامی از نوع شینوک را به چند پایگاه نظامی در نزدیک اقلیم کردستان عراق منتقل کند.
نظرات بینندگان