arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۷۶۴۸۶
تاریخ انتشار: ۵۷ : ۱۸ - ۲۳ مرداد ۱۳۹۳

نقض آتش بس غزه با وجود توافق ۵ روزه

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
باوجود توافق گروه های مقاومت فلسطینی و رژیم صهیونیستی برای تمدید ۵ روزه آتش بس، جنگنده های رژیم صهیونیستی با نقض این توافق، ۴ بار به نوار غزه حمله کردند.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت امور داخلی فلسطین سحرگاه پنجشنبه اعلام کرد هواپیماهای رژیم صهیونیستی بعد از اجرایی شدن آتش بس جدید، 4 بار به غزه حمله کردند.

ارتش اسرائیل اعلام کرد این حملات به تلافی پرتاب شش راکت از نوار غزه انجام گرفته است.

شبکه المیادین از افزایش شمار شهدای فلسطینی بر اثر حملات رژیم صهیونیستی به غزه خبر داد و اعلام کرد شمار شهداء به 1959 نفر رسید.

این در حالی است که وزارت امور خارجه مصر در بیانیه ای اعلام کرده بود در مورد تمدید پنج روزه آتش بس در غزه توافق شده است.

عزام الاحمد از مقامات بلندپایه جنبش فتح پس از یک روز مذاکرات فشرده با میانجیگری دستگاه اطلاعاتی مصر گفت: در مورد بسیاری از مسائل مهم پیشرفت و توافق حاصل شده است. ما امیدواریم وقتی پنج روز دیگر بازگشتیم، آخرین مرحله برای اعلام یک موافقتنامه درباره آتش بس دائم و پایان یافتن حملات علیه غزه باشد.

با وجود توافق مذاکره کنندگان دوطرف درباره تمدید پنج روزه آتش بس، بیم آن می رود که این حملات به خشونت های تازه دامن بزند. این در حالی است که حتی حامیان غربی رژیم کودک کش صهیونیستی همچون فرانسه و انگلیس با افزایش شمار شهدا که اکثر آنان غیرنظامیان،سالخوردگان، زنان و کودکان هستند، به تکاپو افتاده و این رژیم را به قطع حمایت های نظامی و اقتصادی و لغو قرارداهای تسلیحاتی تهدید کرده اند.

آمریکا، ارسال سلاح به سرزمین های اشغالی را محدود می کند

روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داد: آمریکا اعلام کرده است در حال محدود کردن انتقال سلاح های آمریکایی به اسرائیل است. این نشان دهنده سردتر شدن مناسبات میان آمریکا و اسرائیل درپی عملیات اخیر اسرائیل علیه غزه است که باعث کشته شدن شمارزیادی ازغیرنظامیان فلسطینی شد.

فلسطینیان خواستار پایان یافتن محاصره نوار غزه توسط صهیونیستها و مصر هستند. آنان همچنین خواستار آزادی زندانیان و باز شدن بنادر دریایی و هوایی و حق ماهیگیری هستند. رژیم صهیونیستی نیزخواستار خلع سلاح حماس درغزه و تخریب همه تونل هایی است که حماس از آنها برای نفوذ و حمله به اسرائیل استفاده می کند.

بازداشت 72 فلسطینی

منابع امنیتی فلسطین و شاهدان گفتند نظامیان اشغالگر دیشب و بامداد امروز با یورش به شهرهای الخلیل ، بیت لحم و جنین ، 20 جوان را ربودند.

به گزارش شین هوا،ارتش اسرائیل دیشب و بامداد امروز هم 52 جوان فلسطینی را در محله های مختلف شهر بیت المقدس بازداشت کردا

از آغاز حملات نظامی رژیم صهیونیستی به غزه، ماموران این رژیم بیش از 650 فلسطینی را دستگیر کردند.

حماس: درمذاکرات قاهره پیشرفتی حاصل نشده است

اسماعیل رضوان، ازرهبران جنبش حماس در گفتگو باالمیادین تاکید کرد: همه گزینه های مقاومت مطرح و مشروع است و مقاومت قادر است دشمن صهیونیست را وادار کند تا به خواسته هایش پاسخ مثبت دهد. بین عرصه فرماندهی و میدان مقاومت با عرصه سیاسی آن هماهنگی کامل وجود دارد.

پاسخهای رژیم صهیونیستی برآورده کننده کوچک ترین خواسته ملت فلسطین نیست و از این رو نمی توانیم بگوییم در قاهره پیشرفت خاصی روی داده است. وی همچنین از لبنان، تهران و همه آزادگان که از مقاومت حمایت کردند قدردانی کرد.

هنیه: آتش بس دائمی فقط با پایان محاصره غزه

اسماعیل هنیه ازرهبران حماس، اعلام کرد: آتش بس دائمی فقط ازطریق پایان دادن به محاصره غزه به دست خواهد آمد.

هنیه دربیانیه ای مکتوب گفت: فداکاری مردم مان به ما اجازه نخواهد داد در خصوص آن مسئله کنار بیاییم، تهدیدهای دشمن ما را قادر می سازد به درخواست های خود پایبند باشیم.

هنیه خاطر نشان کرد: جنبش حماس از مذاکره هیئت فلسطین در قاهره حمایت می کند و مطمئن است که این هیئت متشکل از گروه های مختلف فلسطینی مرعوب نخواهد شد.

هشدار اتحادیه عرب درباره جنایات رژیم صهیونیستی

اتحادیه عرب درباره ادامه حملات و جنایت های رژیم صهیونیستی به نوار غزه و کشتار غیرنظامیان فلسطینی و اعمال تحریم ها و مجازات جمعی علیه آنان به ویژه در نوار غزه هشدار داد.

محمد صبیح معاون دبیر کل اتحادیه عرب چهارشنبه شب در قاهره تهاجم نظامی ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه را وحشیانه و غیر انسانی توصیف و تاکید کرد عاملان اصلی ارتکاب جنایت ها علیه فلسطینی ها باید محاکمه و مجازات شوند.

وی با تاکید بر اینکه ساکنان نوار غزه از هفت سال پیش در معرض تحریم های ظالمانه رژیم صهیونیستی هستند ،یادآور شد متاسفانه برخی کشورهای غربی هم از اقدامات ظالمانه و خصمانه این رژیم که به بهانه دفاع از خود صورت می گیرد، پشتیبانی می کند.
نظرات بینندگان