arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۷۶۹۳۶
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۲۰ - ۲۶ مرداد ۱۳۹۳

آموزش ایزدهای عراق در سوریه برای مبارزه با داعش

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 یک عضو کردهای مسلح مناطق کردنشین سوریه موسوم به یگان های مدافع خلق و عکاس خبرگزاری رویترز روز یکشنبه گفت که شبه نظامیان کرد صدها تن از داوطلبان ایزدی را در کمپ هایی در خاک سوریه برای مقابله با داعش در عراق آموزش داده اند.
 

به گزارش خبرگزاری رویترز، عکاس این خبرگزاری با حضور در یک کمپ آموزشی در شمال شرقی سوریه که با منطقه کردستان عراق هم مرز است، شاهد آموزش 55 ایزدی برای مبارزه با داعش بوده است.

کردهای سوریه در این کمپ به ایزدی ها نحوه استفاده از تفنگ و آر پی جی را آموزش می دهند.

عکاس خبرگزاری رویترز در این خصوص گفت: غیرنظامیان ایزدی می خواهند در سوریه بمانند، زیرا امن تر است اما داوطلبان واقعا خواستار بازگشت به عراق برای مبارزه هستند.

تروریست های داعش در پی حملات خود به عراق، بخش هایی از غرب و شمال این کشور را اشغال و صدها هزار نفر را مجبور به ترک خانه و کاشانه خود کرده اند.

در همین حال، یک عضو دفتر رسانه ای یگان های مدافع خلق به رویترز گفت که داوطلبان ایزدی در سوریه نحوه استفاده از سلاح و تاکتیک های جنگی را قبل از اعزام به کوه ˈسنجارˈ در عراق برای مقابله با داعش می آموزند.

یگان مدافع خلق هر گونه وابستگی سیاسی به حزب غیرقانونی کارگران کردستان ترکیه (پ ک ک) را رد می کند، اما تحلیل گران می گویند این یگان ها ارتباط نزدیکی با حزب یادشده دارند.
نظرات بینندگان