arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۷۶۹۵۰
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۲۱ - ۲۶ مرداد ۱۳۹۳

پایتخت بارانی می‌شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور از بارش پراکنده باران با رعد و برق خبر داد.

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: براساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، طی 24 ساعت آینده در برخی مناطق شمال غرب، غرب، دامنه‌های مرکزی و جنوبی زاگرس ابرناکی، رگبار موقتی باران گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. این وضعیت روزهای دوشنبه و سه‌شنبه نیز علاوه بر مناطق ذکر شده در دامنه‌های مرکزی البرز و برخی مناطق مرکزی کشور نیز رخ خواهد داد که شدت بارش‌ها در روزهای یکشنبه و دوشنبه در استان‌های واقع در دامنه‌های مرکزی و جنوبی زاگرس خواهد بود.

وی افزود: امروز در برخی مناطق استان هرمزگان و روزهای دوشنبه و سه‌شنبه علاوه بر آن در جنوب استان کرمان نیز افزایش ابر و رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وی، طی سه روز آینده خلیج فارس و شرق دریای عمان مواج خواهد بود. در این مدت در سواحل دریای خزر دمای هوا به طور نسبی افزایش می‌یابد.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در ادامه گفت: رشد ابر همراه با رگبار موقت باران گاهی با رعد وبرق و وزش باد، بعد از ظهر امروز تا اوایل شب دردامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، خوزستان، همدان، لرستان، زنجان و مرکزی، هرمزگان و اصفهان پیش بینی می شود. همچنین با توجه به تقویت سامانه جنب حاره ای در کشور طی سه روز آینده دمای بیشینه هوا در استانهای نیمه شمالی کشور 2 تا 4 درجه و در استان های اردبیل، گیلان،مازندران وگلستان با کاهش رطوبت جو و وزش باد گرم، از 4 تا 6 درجه افزایش خواهد یافت.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در ادامه به وضع هوای تهران اشاره کرد و گفت: بر این اساس، آسمان تهران در روز دوشنبه نیمه ابری گاهی وزش باد در بعدازظهر بارش پراکنده با رعد و برق همراه خواهد بود. همچنین حداقل و حداکثر دما در این روز به 25 و 36 درجه سانتی‌گراد بالای صفر می‌رسد. در روز سه‌شنبه نیز آسمان پایتخت نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد در بعدازظهر بارش پراکنده با رعد و برق پیش‌بینی شده است و حداقل و حداکثر دما در این روز به 26 و 38 درجه سانتیگراد خواهد رسید.
نظرات بینندگان