arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۷۷۲۴۰
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۱۹ - ۲۸ مرداد ۱۳۹۳

معاون سابق وزارت علوم: استیضاح رای نمی آورد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون وزیر علوم دولت اصلاحات گفت: فرجی دانا با آرامشی که در دانشگاه ها حاکم کرد جایگاه خاصی میان مردم بدست آورده و امروز اکثرا خواهان ادامه حضور وی در این وزارتخانه هستند.

غلامرضا ظریفیان عصر سه شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: برای ارزیابی عملکرد فرجی دانا می خواهم به سوابق علمی و مدیریتی وی رجوع کنیم. او یکی از اساتید برجسته در رشته تحصیلی خود است که مقالات زیادی را ارایه داده است.

وی ادامه داد: فرجی دانا یک چهره علمی شناخته شده است که در سوابق ارزشی وی نیز حضور در صحنه دفاع مقدس مشاهده می شود. دوست و دشمن او را فردی معتقد و پایبند به شریعت می دانند.

معاون وزیر علوم در دوره اصلاحات گفت: از نظر سابقه مدیریتی فرجی دانا اداره دانشگاه تهران را برعهده داشته که اتفاقا می توان دوران مدیریتی او را در این دانشگاه دوره ای طلایی نامگذاری کرد.

ˈفرجی دانا در دوره ریاست خود در این دانشگاه به حدی خوب کار کرد که پس از استعفای مصطفی معین وزیر علوم آن زمان رییس جمهوری وی را به عنوان وزیر پیشنهادی به مجلس معرفی کرد.ˈ

وی ادامه داد: دانشگاه ها با حضور فرجی دانا احساس کردند فردی از جنس خودشان مسئولیت کار را برعهده گرفته است و عزم جدی دارد تا با استفاده از خرد جمعی توسعه علمی را در دستور کار قرار دهد. در 9 ماه گذشته که فرجی دانا مسئولیت وزارت علوم را برعهده گرفته توانسته جایگاه بسیار خوبی را بدست بیاورد.

معاون وزیر علوم در دوره اصلاحات گفت: فرجی دانا در مدت 9 ماهه مسئولیتش جزو وزیرانی بود که طبق برنامه ارایه کرده به مجلس عمل کرد و هیچ گاه از آن خارج نشد.

وی ادامه داد: اقشار مختلف جامعه نسبت به فرجی دانا احساس خوشایندی دارند و همه خواهان رای اعتماد مجدد مجلس به وی هستند. یکی دیگر از اتفاقات مهمی که با حضور فرجی دانا رخ داد این بود کسانی که از حضور او احساس نگرانی می کردند متوجه اشتباهات خود شدند و شاهد بازگشت آرامش به دانشگاه ها شدند.

ظریفیان در پاسخ به این سئوال که آیا از نظر او استیضاح وزیرعلوم سیاسی است؟ گفت: بخش مهمی از استیضاح با نگاه سیاسی برخی نمایندگان وصول شد اما افرادی هم در میان استیضاح کنندگان به دنبال سهم خواهی هستند. تعدادی دیگری از این افراد نسبت به فرجی دانا شناخت کافی ندارند و به طور حتم می توان نظر آنها را تغییر داد.

معاون وزیرعلوم دولت اصلاحات گفت: اطمینان دارم با گزارشی که فرجی دانا به مجلس ارایه خواهد داد نظر گروهی از نمایندگان تغییر خواهد کرد و استیضاح وزیر رای نخواهد آورد.

وی ادامه داد: ورود آموزش عالی به حواشی اینچنینی باعث آسیب دیدن کل جامعه خواهد شد. آموزش عالی قلب یک کشور است و آسیب هایی به کل ملت بازخواهد گشت. اطمینان دارم مجلس به منافع کشور توجه دارد و کارها را با تعامل پیش خواهد برد.

ظریفیان در پایان تاکید کرد: باردیگر اعلام می کنم ادامه فعالیت فرجی دانا در وزارت علوم باعث خوشحالی مردم می شود.
نظرات بینندگان