arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۷۷۵۰۶
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۱۴ - ۳۰ مرداد ۱۳۹۳

ناجا: عدم تغییر در برنامه های گشت امنیت اخلاقی/دستگیری 700 نفر در طرح سالم‌سازی دریا

به گفته این مقام انتظامی از ابتدای طرح، 44نفر در سواحل گیلان و مازندران غرق شده اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس پلیس امنیت اخلاقی نیروی انتظامی از دستگیری 722 هنجارشکن در طرح سالمسازی دریا در تابستان 93 خبر داد.

به گزارش انتخاب سرهنگ محمد مسعود زاهدیان، با اشاره به اینکه هر سال نیروی انتظامی در قالب قرارگاهی متشکل از رده های مختلف ناجا و دیگر سازمان های درگیر با هدف ایجاد فضایی امن و سالم به اجرای طرح سالم‌سازی دریا در استان های گیلان، مازندران و گلستان می پردازد، اظهار داشت: امسال نیز با افزایش ظرفیت های انتظامی و اقدامات دیگر سازمان ها مانند هلال احمر، فرمانداری، استانداری، مجموعه‌های بهداشتی و درمانی و مجموعه‌های فرهنگی مانند بسیج و سازمان تبلیغات اسلامی، زمینه برای حضور امن، سالم و پرنشاط مسافران در تفرجگاه‌ها و سواحل استان‌های شمالی کشور فراهم شده است.

وی ادامه داد: با استقرار عوامل انتظامی، همیار پلیس و مجموعه های بهداشتی و درمانی، در مجموع از ابتدای خرداد ماه همزمان با آغاز طرح سالمسازی دریا در تابستان امسال، 617 نفر از غرق شدن نجات پیدا کردند که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

به گفته این مقام انتظامی از ابتدای طرح، 44نفر در سواحل گیلان و مازندران غرق شده اند.

رئیس پلیس امنیت اخلاقی ناجا تاکید کرد: یگان‌های ویژه نیز بعنوان یکی از اعضای انتظامی قرارگاه مذکور و با هدف هم افزایی توان پلیس، در مناطق مختلف مستقر شده و به ارائه خدمت می‌پردازد.

زاهدیان به همکاری دیگر سازمان ها با ناجا در این طرح و برگزاری جلسه شورای اجتماعی کشور اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با تدابیر وزارت کشور سازماندهی خوبی میان فرمانداران و استانداران استان های هدف و دیگر سازمان های درگیر وجود دارد.

وی با اشاره به آمار دستگیری‌های این پلیس در حوزه های مختلف شرارت، عفاف و حجاب، سرقت و ... نیز اشاره و تصریح کرد: در این خصوص امسال از ابتدای طرح سالمسازی دریا، 722 نفر از هنجارشکنان به مراجع قضایی معرفی شده اند.

زاهدیان در ادامه از مردم خواست تا ضوابط و مقررات موجود در این طرح را رعایت کرده و از مناطق حفاظت نشده و "شنا ممنوع" بدلیل متفاوت بودن شرایط جغرافیایی، استفاده نکنند چرا که بیشترین حوادث در این مناطق رخ می دهد؛ مردم در بازه زمانی تعیین شده به دریا مراجعه کنند و در زمان تاریکی و طوفانی بودن، از حضور در سواحل خودداری نمایند.

رئیس پلیس امنیت اخلاقی خاطرنشان کرد: مسافران برای اسکان از منازل استیجاری که فاقد مجوز هستند استفاده نکرده و از مراکز ساماندهی شده که تحت ضوابط قانونی فعال هستند، بهره ببرند.

وی به مردم هشدار داد، با توجه به اینکه استفاده از جت اسکی نیاز به مهارت دارد به مراکز فاقد مجوز مراجعه نکرده و همچنین مسافرانی که در محیط های عمومی اقدام به برپا کردن چادر می نمایند حقوق شهروندی و شئونات اخلاقی را حفظ کنند؛ مردم در صورت مشاهده هرنوع ناهنجاری و نارسایی با 110 تماس بگیرند.

عدم تغییر در برنامه های گشت امنیت اخلاقی

زاهدیان با اشاره به حضور پررنگ گشت‌های امنیت اخلاقی در سطح شهر و فعالیت آنان نیز گفت: هیچ نوع تغییری در برنامه این گشت ها رخ نداده و مأموران این حوزه نیز تقویت شده‌اند و هم‌اکنون نیز در قالب اجرای قانون و مقررات جاری کشور در حد اعلاء به انجام وظیفه می‌پردازند.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان