arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۷۷۵۴۱
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۱۸ - ۳۰ مرداد ۱۳۹۳

ضربه سنگین به مخالفان امنیت کشور در روز قدس

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر اطلاعات از دفع تهدیدها و حرکات ضدامنیتی برخی عناصر و فریب‌خوردگان ستیزه‌جوی خبر داد و گفت: در روز قدس سربازان گمنام امام عصر (عج) ضربات سنگینی را به پیکره مخالفان امنیت کشور وارد کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، حجت‌الاسلام سید محمود علوی در جلسه توسعه و سرمایه‌گذاری که با محوریت امنیت و اقتصاد در اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: اصل آن است که مردم به عنوان تولیدکنندگان ثروت در صحنه حاضر باشند تا بخشی از هزینه‌های دولت را در قالب مالیات تأمین کنند اما در کشور ما تولید ثروت بر عهده دولت و بهره‌برداری از آن در یک رویه نامتعارف انجام می‌شود که بایستی این فرآیند تغییر پیدا کند.

وی تصریح کرد: ما در پنج سال گذشته در زمینه اشتغال و کارآفرینی با اعمال برخی از سیاست‌های غلط و اشتباه فرصت‌های بسیاری را از دست دادیم و نتوانستیم برای جویندگان کار و شغل این فضا و فرصت را فراهم بیاوریم.

وزیر اطلاعات سرخوردگی جوانان ما را در دست پیدا نکردن در مشاغل دولتی یادآور شد و گفت:‌ در حالی که در سایر کشورها این سرخوردگی به دلیل عدم ورود به مشاغل غیردولتی به وجود می‌آید در کشور ما این اتفاق برعکس رخ داده و مشاغل بخش خصوصی جزء مشاغل اصلی و اساسی به شمار نمی‌رود.

علوی تأمین امنیت کامل را در حوزه سرمایه‌گذاری ضروری و بسترساز تحولات واقعی دانست و افزود: تا زمانی که امنیت نباشد سرمایه به مانند آهوی رمیده فرار می‌کند و نمی‌توان آن را در اختیار گرفت.

وی با انتقاد از برخی التهاب‌آفرینی‌های غیرطبیعی در ناآرام جلوه دادن فضای اقتصادی و سرمایه‌گذاری بیان کرد: دولت یازدهم با نگاه واقع‌بینانه در صدد برقراری امنیت در بخش سرمایه‌گذاری است و هرگز دوست ندارد این فضا امنیتی شود یا سایه امنیتی بر آن بیفتد.

علوی سرمایه‌گذاری مؤثر را در گرو برقراری امنیت پایدار دانست و ادامه داد: نمونه آن برخی تأسیسات خارجی‌ها در ایران بود که در هشت سال دفاع مقدس حتی یک روز نیز بمباران نشد.

وی با حمایت همه‌جانبه از سرمایه‌گذاران در برقراری امنیت کامل در این حوزه اضافه کرد: البته باید به خاطر داشته باشیم که اقتصاد پویا در گرو فرهنگ دینی قابل تحقق است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، وزیر اطلاعات با بیان احادیث و روایات اسلامی در مورد رفع گرسنگی و فقر در سایه اقتصاد شکوفا و امنیت پایدار در رسیدن به کمال و ارزش‌های دینی و اخلاقی گفت: معنویت و فرهنگ دینی زمانی ظهور و بروز پیدا می‌کند که جامعه لباس فقر،‌ تنگدستی و گرسنگی بر تن نکند بلکه با نگاه واقع‌بینانه و به دور از تنگ‌نظری‌ها در تحولات اقتصادی قدم برداشته تا در سایه اقتصاد پویا و امنیت پایدار فرهنگ دینی نیز صیانت شود.

علوی امنیت را حق مردم دانست و افزود: وظیفه حکومت برقراری امنیت است و تلاش و مجاهدت ما به دنبال ایجاد فضای غالب در این زمینه است تا اصلاح حقیقی رخ بدهد و همه مردم از لذت زندگی همراه با آرامش بهره بگیرند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: ما اعتقادی به امنیت گورستانی نداریم بلکه امنیت همراه با پویایی و شادابی را عامل و عنصر توسعه می‌دانیم و امروز یقین داریم که همه دلسوزان نظام از حرکت اعتدالی دولت خشنود هستند.

وزیر اطلاعات از دفع تهدیدها و حرکات ضد امنیتی برخی عناصر و فریب‌خوردگان ستیزه‌جوی خبر داد و بیان کرد: ما هر روز و هر هفته با دفع تهدیدها و شرارت‌ها سعی می‌کنیم امنیت پایدار را در کشور برقرار کنیم به طوریکه در روز قدس سربازان گمنام امام عصر (عج) ضربات سنگینی را به پیکره مخالفان امنیت کشور وارد کردند.

علوی اضافه کرد: باید با عینک و نگاه دینی، ارزشی و براساس معیار کلام پیامبر مکرم اسلام (ص) که همه باید دنبال روزی حلال باشیم، در این عرصه ورود پیدا کرده و از سرمایه‌گذاران و کارآفرینان به عنوان چهره‌های موفق حمایت همه‌جانبه را داشته باشیم.
نظرات بینندگان